واژگونی پژو در جاده یاسوج به پاتاوه ۲ کشته برجا گذاشت

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بامداد امروز واژگونی پژو ۴۰۵ در جاده یاسوج به پاتاوه ۲ کشته برجا گذاشت.


به گزارش اَفتونیوز؛ جهانبخش وحدت نژاد روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: ۳۰ دقیقه بامداد امروز طی تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ یاسوج مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ در محور مواصلاتی یاسوج به پاتاوه بلافاصله یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد.

وی ادامه داد: متاسفانه به علت شدت جراحات وارده هر ۲ سرنشین خودرو پژو ۴۰۵ قبل از رسیدن تکنسین های اورژانس ۱۱۵ در دم جان سپرده بودند.

سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.