کاندیداتوری متفاوت تاجزاده برای انتخابات ریاست جمهوری

من نامزد ریاست جمهوری شده‌ام اما دعوای قدرت با هیچ‌کس ندارم. برای آشوب یا به خیابان‌کشیدن مردم ثبت‌نام نکرده‌ام. بر این باورم که مطالبات ملت باید با روش‌های مسالمت‌آمیز اما با بیانی صریح و صمیمی تا مرحله تحقق دنبال شود.» این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به ‌‌این‌که اختلافات عقیدتی و سیاسی موافقان و مخالفان نباید ایران را به ورطه آشوب و هرج و مرج بکشاند…


امروز آخرین فرصت ثبت نام داوطلبان ورود به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری است. چهره‌های شناخته شده‌‌ای تا پایان عصر دیروز برای ثبت نام در این رقابت‌ها خود را به ستاد انتخابات کشور رساندند و خبرنگاران همچنان چشم انتظار به نتیجه رسیدن گمانه‌زنی‌ها در زمینه ورود چهره‌های دیگر در روز پایانی هستند. در این میان روز گذشته، حضور مصطفی تاجزاده در ستاد انتخابات و تکمیل ثبت نامش برای ورود به این رقابت‌ها، با روندی متفاوتی روبه‌رو بود. این اتفاق البته برخلاف برخورد با دیگر کاندیداها، با بی‌تفاوتی رسانه ملی ‌‌روبه‌رو شد و تلویزیون ملی از پوشش ‌‌گفت‌وگوی او با خبرنگاران و برنامه‌های متفاوتش، روی برگرداند.

روز جمعه، سیدمصطفی ‌‌تاجزاده، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور و در حالی که از تریبون محل مصاحبه کاندیداها فاصله گرفته بود، اظهار کرد: «من سیدمصطفی ‌‌تاجزاده یک شهروند، معاون امور بین‌الملل دولت میرحسین موسوی، یک اصلاح‌طلب، یک زندانی سیاسی هفت‌ساله و یک ایرانی رسما نامزد کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شدم.»

این داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری که با همسرش در ستاد انتخابات کشور حاضر شد، در ادامه اظهارکرد: «من با قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان مخالفم. من با تبعیض در استخدام و گزینش‌های سیاسی مخالفم. من با انحصار و تک‌صدایی در صداوسیما مخالفم. من با شکل‌گیری بنگاه‌های خصولتی و سپردن اموال ملت به باندهای بی‌نام و نشان مخالفم. با حراج اموال ملی و کالایی‌کردن آموزش و بهداشت و از میان‌رفتن فرصت‌های رشد و پیشرفت تک تک ایرانیان مخالفم. من با فیلترینگ شبکه‌های مجازی مخالفم.»

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات،‌ یادآور شد: «من نامزد ریاست جمهوری شده‌ام اما دعوای قدرت با هیچ‌کس ندارم. برای آشوب یا به خیابان‌کشیدن مردم ثبت‌نام نکرده‌ام. بر این باورم که مطالبات ملت باید با روش‌های مسالمت‌آمیز اما با بیانی صریح و صمیمی تا مرحله تحقق دنبال شود.» این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به ‌‌این‌که اختلافات عقیدتی و سیاسی موافقان و مخالفان نباید ایران را به ورطه آشوب و هرج و مرج بکشاند، ادامه داد: «نباید این موارد میهن مادری را رنجورتر سازد و میراث گران‌سنگ پدران و مادران‌مان را بیش از این تخریب نماید. من نامزد شده‌ام تا افزون بر معرفی همکاران و ارائه برنامه، رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم. به باور من رویاها تحقق می‌یابند، زمانی که ملت‌ها اراده می‌کنند و هیچ قدرتی برتر از قدرت بی‌قدرتان نیست، زمانی که اراده می‌کنند.»

او با بیان ‌‌این‌که بگذارید آینده‌ای شایسته برای ایران و ایرانیان رقم بخورد، ادامه داد: «انتخابات میراث انقلاب مشروطه است. هر ایرانی باید بتواند نامزدی که مطالبات و دیدگاه‌های او را نمایندگی کند بیاید و بتواند به وی و سوگندش برای حفاظت از قانون اساسی، استقلال و یکپارچگی و اعتلای جایگاه ایران و تامین حقوق ملت اعتماد کند.»

نامزدی تاجزاده از آن رو متفاوت است که او در بیست سال گذشته هیچ حضوری در فضای اجرایی کشور نداشته و علاوه بر این به خاطر برخی مواضع سیاسی خود سابقه محکومیت و زندان نیز دارد.ضمن این که مواضع سیاسی وی در سال‌های گذشته نیز با سایر نامزدها متفاوت بوده است.