گفتگو تخصصی با کاندیدای انتخابات شورای شهر دوگنبدان/قسمت چهارم/روح الله صالحی

۱_معرفی و سوابق   بسم الله الرحمن الرحیم روح الله صالحی هستم فرزند الیاس. کارمند رسمی حراست شرکت نفت با ۲۲ سال سابقه کار مدرک کارشناسی مدیریت حرفه ای تجاری سازی و حقوق حرفه ای جزا ۲_برنامه ها و اهداف بنده در صورتی که منتخب مردم باشم، پروژه ها و برنامه های قابل اجرایی دارم. […]


۱_معرفی و سوابق

 

بسم الله الرحمن الرحیم

روح الله صالحی هستم فرزند الیاس. کارمند رسمی حراست شرکت نفت با ۲۲ سال سابقه کار

مدرک کارشناسی مدیریت حرفه ای تجاری سازی و حقوق حرفه ای جزا

۲_برنامه ها و اهداف

بنده در صورتی که منتخب مردم باشم، پروژه ها و برنامه های قابل اجرایی دارم.

اولین برنامه بنده، ساخت یک تالار بسیار بزرگ در شهر گچساران خواهد بود که بدون دریافت هیچ گونه وجهی برای برگزاری مجالس ازدواج در اختبار جوانان قرار بگیرد.

۲_ پیگیری طرح مسقف کردن زیر گذر گچساران و با توجه به طول ان تبدیل به پارکینگ خودرویی و ایجاد فضای زیبا و دلنواز در اطراف پارکینگ

۳_ ساخت سرویس بهداشتی و گرمابه عمومی در نقاط مختلف گچساران بویژه در مرکز شهر

۴_ ایجاد بازارچه سنتی برای استقرار و ساماندهی دستفروشان و عرضه محصولات مشاغل خانگی

۵_ بازسازی آسفالت ها و جداول همه مناطق

۶_ پیگیری و اجرای روشنایی کامل در جاده کمربندی گچساران که در حال حاضر در تاریکی مطلق است و علاوه بر خطرات گزندگی مار و عقرب و حیوانات موزی، خطراتی نظیر در جاده ماندن رانندگان را به همراه دارد و همینطور مساله زیبایی بخشی به جاده کمربندی گچساران

۷_ رفع مشکلات زمین هایی که خارج از محدوده شهر می باشد و اجازه ساخت و ساز و صدور پروانه ساخت از طرف شهرداری به آنها داده نمی شود. حتما و قطعا این مساله بخاطر هموار سازی مشکلات بسیاری از مستاجران و جوانانی که دل به ان زمینها و ساخت و ساز در ان بسته اند، پیگیری خواهم کرد.

۸_ اصلاح هزینه های پروانه ساخت و پایانکار در شهرداری شهرستان گچساران بصورت برابر برای افراد غنی و فقیر.

۹_ پیگیری و ادامه طرح نوسازی بافت فرسوده با کیفیت بهتر و سرعت بیشتر

۱۰_ ساخت کانالهای هدایت سیلاب در محلات بافت جدید شهرستان از جمله کارکنان، پانصد دستگاه، شهرک های جهاد، گلستان، رزمندگان و ۱۰۸ دستگاه

۱۱_ ایجاد فضای سبز و روشنایی محیط منازل مسکن مهر و زیباسازی انجا از جمله نقاشی و دیوارنگاری

۱۲_ زیباسازی ورودی و خروجی شهرستان

۱۳_ ایجاد سالنهای ورزشی سرپوشیده بویژه برای بانوان

 

۳_نواقص شورای پنجم و هدف از ثبت نام

 

متاسفانه شورای پنجم نگاهی طایفه ای داشتند و دو سال بر سر انتخاب شهردار اختلاف نظر داشتند. عذرخواهی میکنم بابت اصطلاحی که بکار می برم اما مجبورم. شورای پنجم شهر گچساران پت و مت شده بودند یعنی اگر یکی از اعضا اشتباهی مرتکب می شد، سایر اعضا بجای اصلاح این اشتباه، اشتباه دیگری مرتکب می شدند. به جای این که در شهر سرکشی و مشکلات مردم و محلات مختلف شهرستان را بررسی کنند، به فکر رانت خواری و منافع شخصی خودشان بودند. متاسفذنه این مساله را همه مردم شهرستان هم می دانند شورای پنجم ناکارامدترین شورای شهر گچساران بود.

 

۴_تامین اعتبارات شهرداری

 

شهرداری راههای بسیار زیادی برای جذب سرمایه دارد. اما بعضی مواقع سوء مدیریت باعث می شود که ما راه را بیراهه برویم. شرکت نفت یک منبع عظیمی برای تامین اعتبار شهرداری است که افراد متخصص به راحتی می توانند از شرکت نفت مطالبه کنند. حتی از ادارات دیگر هم می توانیم اعتباراتی را برای بودجه شهرداری تامین کنیم. منابع زیادی وجود دارند از جمله پتروشیمی گچساران در بحث آلودگیهای زیست محیطی و اخذ عوارض جاده ای، پایانکار، پروانه ساخت. هر خانواده سالانه سرانه ای را جهت دفع زباله ها پرداخت می کند. عوارض نظافت منطقه هم از مالکین مناطق دریافت می شود. شهرداری هیچ گونه مشکلی برای تامین اعتبارات ندارد و فقط لازم است این اختلاف سلیقه ها و درگیریهای شخصی و منفعت طلبیهای شخصی در شهرداریها برداشته شود. اگر افراد منفعت طلب از شهرداری کنار گذاشته شود، یقینا شهرداری هیچ گونه مشکلی برای پرداخت حقوق پرسنل و اجرای پروژه های عمران و ابادانی و زیباسازی شهر نخواهد داشت.

 

۵_ملاک های انتخاب شهردار

 

شهردار باید توانمند باشد. باید شجاع باشد. اشراف کامل به عمران و ابادانی داشته باشد. مردم کسی را می خواهند که به نقاط محروم و غنی شهرستان اشراف کامل داشته باشد و به اصطلاح خودمانی در کوچه های شهر گشته باشد و نه فقط شنیده باشد. مشکلات مردم را از نزدیک لمس کرده باشد. مشکلات محلات شهر را دیده باشد. این که شهردار از چه طیف و قوم و قبیله ای باشد برای بنده مهم نیست، شهرداری که خادم مردم باشد در راستای عمران و ابادانی تمام محلات شهرستان بصورت یکسان و برابر قدم بردارد، اولویت بنده خواهد بود. ان شاالله شهرداری انتخاب می کنیم که به هیچ قوم و قبیله ای، به هیچ طیفی و به هیچ جناحی توجه خاصی نکند و تنها توجهش معطوف بر مردم، بویژه مردم محلات کم برخوردار و فقیر باشد.

 

۶_برنامه و اهداف فرهنگی

 

برنامه های ویژه ای برای مسایل فرهنگی در نظر دارم.

گچساران الان فاقد حتی یک سینماست. فاقد یک پارک برای ورزش صبحگاهی است. یعنی ما هیچ مکان خاصی نداریم. به لطف پروردگار حتما مکانی را تدارک خواهیم دید همراه با موسیقی های شاد به شکل تمام وقت در اختیار بانوان، جوانان، میانسالان و کهنسالان و همه اقشار باشد.

یقین داشته باشید تمامی ورزشها مد نظرم هست در هر رسته ای چه ورزش بانوان و چه ورزش اقایان و حتما ورزشگاههای شهر تجهیز خواهند شد. بنده این قول را به ورزشکاران داده ام که حتما وسایل و البسه ورزشی برای هر نوع ورزش مهیا خواهم کرد.

 

۷_سخن اخر

درست است نواقصی وجود دارد و کم لطفیها و بی مهریهایی از طرف شاید اعضای شورای گذشته و یا مسئولین ناکارامدی که در شهرستان داشتیم باعث دلسردی مردم از حضور در پای صندوق های رای شده، اما من از همه مردم می خواهم که به صورت یکپارچه، لبیک بگویند به فرمایش مقام معظم رهبری که خواسته بحق ایشان مشارکت حداکثری در انتخابات است و همه باهم روز ۲۸ خرداد بنام نامی حضرت ابوالفضل العباس و بسم اللهی که بر زبان شما جاری می شود، پای صندوق های رای حاضر می شویم. خواهش می کنم که قومی قبیله ای رای ندهید. به کسانی رای بدهید که به شما خدمت کنند. حقیر فقیر بودم و روی سفره فقیرانه ای بزرگ شدم و افتخار می کنم نوکر شهرم بویژه نوکر اقشار مظلوم و آسیب پذیر و مستضعف شهرم باشم.

گزارش:سعید کاویانی