انتخابات در بویراحمد در سلامت کامل برگزار شد/ علت تأخیر در اعلام نتایج شورای شهر یاسوج چه بود؟

صبح امروز انتشار فایل غیر رسمی نتایج شورای شهر یاسوج و پس از آن تأخیر در اعلام نتایج رسمی موجب برخی حواشی شد. از صبح امروز فایلی غیر رسمی با عنوان آرای نهایی شورای شهر یاسوج در حال انتشار در فضای شهر یاسوج است، لیستی که از همان ابتدای انتشار با واکنش فرمانداری بویراحمد روبرو […]


صبح امروز انتشار فایل غیر رسمی نتایج شورای شهر یاسوج و پس از آن تأخیر در اعلام نتایج رسمی موجب برخی حواشی شد.

از صبح امروز فایلی غیر رسمی با عنوان آرای نهایی شورای شهر یاسوج در حال انتشار در فضای شهر یاسوج است، لیستی که از همان ابتدای انتشار با واکنش فرمانداری بویراحمد روبرو شد و آنرا غیر مستند دانستند و آنرا تایید نکردند.

در این خصوص اما چند نکته قابل توجه است:

فرماندار بویراحمد فردی پاکدست و حساس به نظر و رأی مردم است، او در گذشته هم نشان داده سفارش پذیر نیست. در ماجرای ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری بدون توجه به جایگاه افراد کاملا قانونی برخورد داشت و از همان زمان اتفاقا جبهه مخالف او امیدوار به برگزاری انتخاباتی کاملآ مطابق با قانون و عدم جانبداری مطمئن شدند.

در یکی از صندوق ها به واسطه مشکلات زیرساختی، آرا برای ثبت نیاز به بررسی و تایید وزارت کشور برای ثبت در سامانه داشت و طولانی شدن فرایند اعلام نیز از بابت همین ایراد بود.

فشارها و حتی انتشار اسامی اما باعث نشد فرماندار بویراحمد تحت تاثیر قرار بگیرد، او گفت انتشار اسامی را مشروط به تجمیع تمام آرای مردم میدانم.

فرماندار بویراحمد بدون جانبداری انتخابات را برگزار کرد ، امسال جالب توجه بود تخلفات اگرچه بود اما بسیار کمتر از دوره های پیش بود بنابراین شک و شبهه در سلامت انتخابات تنها از سوی افرادی مطرح می‌شود که منافعشان به خطر افتاده است.

به گزارش بویرنیوز، بنابراین مردم هیچ نگرانی از بابت سلامت انتخابات نداشته باشند و منتظر اعلام رسمی نتایج انتخابات شورای شهر یاسوج پس از تایید وزارت کشور باشند./بویرنیوز