تکذیب سخنان فرماندار بویراحمد/ نماینده یوسفی در جلسه حضور نداشت

در پی اظهارات امروز فرماندار بویراحمد مبنی بر اعلام قبولی مراحل رای گیری و اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر از طرف اسماعیل یوسفی نامزد معترض انتخابات شورای شهر یاسوج ، فرزند اسماعیل یوسفی با انتشار بیانیه ای اظهارات سخنان فرماندار بویراحمد را تکذیب کرد . به گزارش فصل جنوب ، احسان یوسفی در این بیانیه […]


در پی اظهارات امروز فرماندار بویراحمد مبنی بر اعلام قبولی مراحل رای گیری و اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر از طرف اسماعیل یوسفی نامزد معترض انتخابات شورای شهر یاسوج ، فرزند اسماعیل یوسفی با انتشار بیانیه ای اظهارات سخنان فرماندار بویراحمد را تکذیب کرد .

به گزارش فصل جنوب ، احسان یوسفی در این بیانیه نوشت :

بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا لازم میدانم از حضور حماسی و با شکوه مردم فهیم و آگاه شهر یاسوج که در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ حماسه ای زیبا به منصه ظهور رساندند صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

همچنین از همه حامیان فهیم و ارزشمندی که با آرای ماندگار خود به مهندس اسماعیل یوسفی رای اعتماد دادند به سهم خود از این بزرگواران کمال قدردانی را داشته باشم.

اما نظر به صحبت های فرماندار محترم شهرستان بویراحمد لازم است برای تنویر افکار عمومی نکات زیر را به استحضار مردم شریف شهرستان بویراحمد برسانم:

۱-در روز جمعه به تاریخ ۰۴/۰۴/۱۴۰۰ طی پیامکی که به مهندس اسماعیل یوسفی ارسال شد (به پیوست می باشد) به ایشان اطلاع داده می شود که برای روز شنبه به تاریخ ۰۵/۰۴/۱۴۰۰ برای بررسی اعتراضشان، شخصا یا در صورت معرفی نماینده، صرفا یک نفر را به صورت مکتوب برای حضور در جلسه معرفی بفرمایند.

۲-اینجانب احسان یوسفی فرزند مهندس یوسفی به همراه نماینده فنی و مورد اعتماد خود در ساعت ۹ صبح در فرمانداری بویراحمد حاضر شدیم و طی نامه ای (به پیوست می باشد) آقای حسن کریمی را به عنوان نماینده تام الاختیار مهندس یوسفی جهت بررسی اعتراضات به فرمانداری معرفی کردیم همچنین نامه معرفی ایشان در دبیرخانه فرمانداری ثبت و ضبط گردید.(تاریخ و شماره نامه)

۳-در حالی که قرار بود جلسه ساعت ۹ صبح برگزار شود، اینجانب به همراه نماینده تام الاختیار تا ساعت ۹:۴۰ پشت درب ورودی فرماندرای به انتظار ایستادیم و اجازه ورود به ما داده نشد!

۴-ساعت ۱۰ صبح جلسه با حضور فرماندار، نماینده قوه قضاییه، عوامل هیات اجرایی و نظارت و برخی از نامزدهای معترض برگزار گردید.

۵-در همان آغاز جلسه بنده به فرماندار محترم عرض کردم با توجه به پیامک ارسالی دیشب مجموعه شما به مهندس یوسفی، که یا خود در جلسه حاضر شوند یا نماینده خود را به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام کنند؛ آیا اجازه می دهید که نماینده تام الااختیار ما (آقای حسن کریمی) در جلسه حاضر شوند؟ که فرماندار محترم با قاطعیت با درخواست ما مخالفت نمودند که بنده ضمن احترام به افراد حاضر در جلسه ، جلسه را به نشانه اعتراض ترک کردم و هرگونه صحبتی یا رفتاری در مورد بازشماری آرا یا مواردی از این قبیل با حضور بنده یا مهندس یوسفی یا نماینده تام الااختیار ایشان رخ نداد و ما در جلسه حضور نداشتیم؛ به همین خاطر گفته های فرماندار محترم به شدت تکذیب می شود.

۶-اینکه فرماندار محترم می فرمایند نماینده آقای یوسفی و مسئول فنی ایشان در جلسه حاضر بوده اند؛ بنده به استحضار مردم شریف شهرستان می رسانم که جز آقای کریمی هیچ فردی نماینده ما نبوده است و اگر کسی مدعی سخنگویی یا نماینده بودن از سوی مهندس یوسفی را مطرح میکند؛ اعلام می داریم که این اتفاق بدون اطلاع و اجازه ما بوده است و آقایان مورد اشاره همنظر و مورد علاقه، مجموعه فرمانداری بویراحمد بوده اند.

۷-مجموعه فرمانداری بویراحمد باید پاسخ دهند آقایانی که به عنوان نماینده مهندس یوسفی در جلسه حاضر شده اند:

الف: بر چه اساسی و چه منطقی در این جلسه دعوت شده اند؟

ب:متن دعوت از این آقایان چرا منتشر نمی شود؟

ج: باتوجه به صحبت های مجموعه فرمانداری که فرموده اند نماینده تام الااختیار خود را به صورت مکتوب معرفی کنید؛ اکنون مجموعه فرمانداری پاسخ دهند که بر اساس کدام سند و نوشته مکتوب، آقایان را نماینده ما دانسته اند و چرا این سند منتشر نمی شود؟

۸-همان طوری که مجموعه فرمانداری قبلا فرموده بودند که یک انسان شیر پاک خورده ای با انتشار فایل پی دی اف pdf باعث تحریک احساسات پاک مردم شده بود؛ اکنون باید به اطلاع این مجموعه رساند گویا دوباره شبیه همان انسان شیر پاک خورده در راستای همسویی با نظرات آقایان اقدام به انتخاب و دعوت افرادی کرده اند که هیچگونه سمت و سویی با مهندس یوسفی نداشته اند و ایشان از تمام این روند بی اطلاع بوده اند.

۸-به اطلاع مردم نجیب و آگاه شهرستان بویراحمد می رسانیم که مهندس اسماعیل یوسفی و تمام حامیان و دوستداران ایشان حساب این دست افراد را که می توانستند در یک فضای صمیمی و واقع بینانه اقدام به شفاف سازی کنند ولی متاسفانه این کار را نکردند و چنین آسیب ها و حاشیه های برای نظام به بار آورده اند، از حساب جمهوری اسلامی جدا می دانیم و البته هستند کسانی که در طول چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی با چنین رفتارهای که بر خلاف منویات مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی بوده است به کلیب نظام آسیب وارد کرده اند.

۹-از دستگاه های امنیتی-اطلاعاتی استان، از دادستان محترم استان به عنوان مدعی العموم جهت شفاف سازی اذهان و همچنین دفاع از حیثیت و کیان جمهوری اسلامی تقاضا مندیم به خاطر بی تدبیری برخی از عوامل اجرایی انتخابات که از سوی فرمانداری بویراحمد نشات گرفته است ورود کرده و بررسی های لازم را بعمل آورند.

۱۰-در پایان از شهروندان فهیم شهر یاسوج درخواست میکنیم از انجایی که این شهر متعلق به یکایک ما می باشد؛ اجازه ندهیم به خاطر بی تدبیری عده ای که هیچگونه تعلق خاطری به این شهر و شهروندانش ندارند، امنیت شهرمان زیر سئوال برود و یا به آن آسیبی وارد شود؛ تا ان شالله همه ما در این ازمون الهی در دفاع از آرای مردم که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، حق الناس است باعث عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران شویم.

با احترام

احسان یوسفی