رقابت نیمی از کنکوری‌های استان در گروه تجربی/ 60 درصد داوطلبان استانی کنکور خانم هستند

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش از رقابت ۲۲هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ خبر داد. به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه، سیاوش باقری گفت: یک میلیون ۵۰۰هزارنفر در کنکور سراسری امسال در کشور به رقابت می پردازند که تعداد داوطلبان استان بیش از ۲۲هزارنفر می باشند. وی افزود: بیش […]


نماینده تام الاختیار سازمان سنجش از رقابت ۲۲هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه، سیاوش باقری گفت: یک میلیون ۵۰۰هزارنفر در کنکور سراسری امسال در کشور به رقابت می پردازند که تعداد داوطلبان استان بیش از ۲۲هزارنفر می باشند.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد شرکت کنندگان از گروه علوم تجربی هستند که مثل سال گذشته این گروه آموزشی بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

باقری بیان کرد: نسبت داوطلبان خانم به آقا ۶۰ به ۴۰ درصد می باشد.

نماینده سازمان سنجش در استان با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۶ شهر این استان شامل یاسوج، گچساران، دهدشت، لیکک، چرام و لنده برگزار می شود، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در رشته ریاضی ۹۳۵ نفر، تجربی ۱۱هزار و ۲۷۷ نفر، انسانی ۷۳۱۴ نفر، هنر ۱۰۱۳ نفر، زبان خارجی ۱۶۸۶هزار نفر هستند.

باقری تاکید کرد: این آزمون در چهار روز و از چهارشنبه ۹ مرداد تا شنبه ۱۲ مرداد و صرفا در نوبت صبح برگزار و در نوبت عصر نیز کار ضدعفونی حوزه ها انجام می شود.

وی در توصیه ای به خانواده های داوطلبان گفت: همه مسایل و پروتکلهای بهداشتی برای این آزمون انجام شده و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان بر این مهم نظارت دارند.

باقری گفت: از والدین داوطلبان خواهشمندیم که از حضور و تجمع در مکانهای برگزاری آزمون خودداری کنند.

مدیرآموزش دانشگاه یاسوج گفت: همه حوزه های امتحانی از ساعت ۶:۳۰ صبح باز هستند و همه داوطلبان باید ماسک سه لایه داشته باشند.

باقری تصریح کرد: فاصله استاندارد و اعلام شده از سوی ستادکرونای استانی در این آزمون رعایت شده است.

نماینده سازمان سنجش در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه در حوزه‌های امتحانی امکان دریافت امانات وجود ندارد از همه داوطلبان خواهشمندیم که وسایل اضافه مانند گوشی همراه، کیف دستی، ساک، ماشین حساب و … همراه خود نداشته باشند.

باقری در پایان گفت: داوطلبان دو روز قبل از آزمون، می توانند برای ویرایش اطلاعات خود به کافی نت ها و یا برای اصلاح برخی اطلاعات که در دفترچه به آن اشاره شده به ستادهای رفع نقص مراجعه کنند.