دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یک زن در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی، ایجاد مزاحمت و تهدید یکی از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی می‌نمود، خبر داد.


به گزارش اَفتونیوز، سرهنگ”روح الله شهبازی پور” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یک خانم جوان مبنی بر تهدید و اخاذی برای انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی توسط فردی که با وعده ازدواج با این خانم دوست شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت بعد از آشنایی با این فرد ناشناس در فضای مجازی تهدیدم می‌کرد که باید به این رابطه ادامه دهم و اگر این کار را نکنم تصاویر خصوصی ام را منتشر می کند،بنده اهمیتی ندادم تا اینکه متوجه شدم اقدام به انتشار تصاویر خصوصی ام در شبکه‌های اجتماعی می کند و موجب برهم زدن آرامش و آبروی خانوادگی بنده شده است.

شهبازی پور تصریح کرد:با توجه به حساسیت موضوع،کارشناسان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات به دست آمده متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان در ادامه بیان داشت: متهم پرونده در بازجویی های اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود، بیان داشت که قصد ازدواج با وی را داشتم اما بعد از آشنایی این خانم دیگر به ارتباط با بنده ادامه نداد و من هم برای تلافی و انتقام از وی دست به این اقدام زدم.

این مقام انتظامی استان با اشاره به اینکه این نوع از انتقام گیری های خانوادگی در فضای مجازی دارای مجازات قانونی برای منتشر کننده می باشد و بهتر است خانواده ها مشکلات شخصی و خانوادگی را از طریق محاکم قضایی دنبال کنند، هشدار داد: کاربران این موضوع را همیشه مد نظر داشته باشند که ایجاد ارتباط و دوستی قبل از ازدواج و اعتماد هایی که به واسطه این نوع ارتباط ها بین افراد صورت می پذیرد این امکان را به وجود می آورد که فرد در آینده درگیر مسائلی چون مزاحمت، اخاذی و غیره قرار گیرد؛ لذا توصیه می شود که عکس ها و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید.

رئیس پلیس فتا استان در پایان از شهروندان خواست: هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.