آتش سوزی کوه های خامی و نارک گچساران مهار شد

فرماندار گچساران می‌گوید: آتش سوزی در کوه‌های خامی و نارک این شهرستان با کمک نیروهای مردمی به طور کامل مهار و خاموش شد.


به گزارش اَفتونیوز، همه ساله و در فصل‌های بهار و تابستان کوه‌های گچساران طعمه حریق شده و بخشی از کوه‌های زاگرس بر اثر آتش سوزی‌ها از بین می‌رود و البته قصه آتش سوزی کوه‌ها و جنگل‌های زاگرس قصه تازه‌ای نیست و سال‌ها بوده که آتش به جان آن افتاده و متاسفانه بر اثر این آتش سوزی‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های زاگرس رو به نابودی می‌رود.

پس از وقوع آتش سوزی در سه ماه گذشته در کوه‌های خامی، منطقه حفاظت شده دیل، کوه مشرف به تلخاب شیرین و تپه‌های اطرف کوی کارکنان در گچساران و مهار آن‌ها، هفته قبل نیز در این شهرستان ابتدا کوه نارک و سپس کوه خامی گرفتار شعله‌های آتش شد.

با وقوع آتش سوزی گسترده در کوه نارک و خامی در گچساران، مدیران جهت مهار شعله‌های آتش وارد عمل شدند و شبانه روزی برای خاموش کردن آتش تلاش کردند.

فرماندار گچساران با اشاره به مهار آتش سوزی در کوه‌های خامی و نارک در این شهرستان اظهار داشت: آتش سوزی در خامی و نارک پس از یک هفته تلاش شبانه روزی به طور کامل مهار شده و اکنون نیروهایی در این مناطق جهت کنترل و پایش اوضاع و شرایط آن مستقر هستند.

علیرضا اتابک با تقدیر از زحمات و تلاش‌های منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس، سپاه، بسیج، نیروهای مردمی و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان و استان، بیان کرد: از شروع آتش سوزی‌ها نیروهای مردمی و بسیجیان و مدیران پای کار آمدند و به دلیل صعب العبور بودن مناطق، کار مهار آتش سوزی به سختی انجام شد ولی پس از تلاش شبانه روزی آتش سوزی ها به طور کامل مهار شد.

وی افزود: در زمان آتش سوزی ها تمام تلاش خود را کردیم که نیروهای مردمی و نیروهای امدادی حاضر در صحنه آسیبی نبینند و خسارتی به منابع طبیعی نیز وارد نشود و ضروری بوده عاملان آتش سوزی‌ها در کوه‌ها و جنگل‌های شهرستان گچساران شناسایی و با آن‌ها برخورد شود.

آنچه که در این چند روز گذشته تحسین مردم گچساران را به همراه داشت، اقدام جهادی سید ناصر حسینی پور منتخب گچساران و باشت در مجلس بود. حسینی پور که به تازگی به عنوان نماینده گچساران و باشت انتخاب شده، با حضور در قلب آتش سوزی و پیگیری‌ها و رایزنی‌های مستمر و مداوم با سپاه پاسداران، ارتش و نیروهای مسلح برای اعزام نیرو و بالگرد برای مهار سریع تر آتش سوزی، در همین ابتدا نشان داده که نماینده‌ای جهادی و مرد میدان بوده و مردم گچساران و باشت می‌توانند برای حل مشکلات و معضلات خود به وی امیدوار باشند.