جوابیه فرمانداری بویراحمد به خبر ” اَفتونیوز “

روستای مورنای لوداب یکی از دورافتاده‌ترین مناطق شهرستان بویراحمد است که گویا در سالیان گذشته به دلیل صعب العبور بودن جاده دسترسی و دوری آن مورد توجه مسئولان قرار نگرفته بود و همین مسئله توجه فرماندار شهرستان بویراحمد را در بدو ورودش به فرمانداری بویراحمد جلب کرد.


اَفتونیوز _ روز گذشته اَفتونیوز خبری با عنوان : رنج اهالی روستای مورنا در لوداب/ گلایه مردم از خُلف وعده فرماندار منتشر کرد که پیرو آن روابط عمومی این سازمان جوابیه ای را ارسال کرده است.
مدیر محترم پایگاه خبری افتو خبر سلام علیکم
در پاسخ به مطلب مندرج در آن پایگاه خبری با موضوع رنج از اهالی مورنا در لوداب / گلایه مردم از خلف وعده فرماندار با کد خبر ۷۸۷۹۶ توضیحاتی به شرح زیر ارسال می گردد؛ لذا مقتضی است طبق قانون عینٱ متن کامل جوابیه در آن پایگاه خبری درج گردد.
متن جوابیه به شرح زیر است:
روستای مورنای لوداب یکی از دورافتاده‌ترین مناطق شهرستان بویراحمد است که گویا در سالیان گذشته به دلیل صعب العبور بودن جاده دسترسی و دوری آن مورد توجه مسئولان قرار نگرفته بود و همین مسئله توجه فرماندار شهرستان بویراحمد را در بدو ورودش به فرمانداری بویراحمد و پذیرش مسئولیت به خود جلب کرده بود. مجید احمدی در همان روزهای آغازین فعالیت خود را از دورافتاده‌ترین منطقه شهرستان بویراحمد یعنی مورنا شروع کرد که مطلب منتشر شده در آن پایگاه اطلاع‌رسانی دو فرضیه محتمل را آشکار می سازد. اولین اشتباه روی داده توسط آن پایگاه خبری بر مبنای محاسبات و گردآوری اطلاعات برای تولید خبر از منابع شفاهی نادرست صورت گرفته است و فرض دوم در انتشار این خبر را نیز بر عمدی بودن و بر اساس یک فرایند از پیش تعیین شده جهت تخریب چهره فرماندار مردمی و دلسوز شهرستان بویراحمد می گذاریم.
در سفر یکروزه فرماندار شهرستان بویراحمد به همراه برخی از مدیران و نیروهای جهادی و سپاهی به منطقه مورنا به منظور بررسی مشکلات آن منطقه اقدامات زیر صورت گرفته است:
۱- فضای آموزشی و مدرسه‌ای که سال ها بلاتکلیف مانده بود در همان سفر تعیین تکلیف شد و هم اکنون مراحل پایانی تجهیز و تعمیر آن رو به اتمام است.
۲- مبلغ ۲۰ میلیون تومان اعتبار جهت کارهای زیرساختی روستا در اختیار دهیاری روستا قرار گرفت و تعداد ۳۰۰ عدد کود شیمیایی بین کشاورزان روستای مورنا توزیع شد.
۳- طرح هادی روستا مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در کمیته برنامه ریزی ۱۴۰۰ اعتبار ویژه ای تخصیص داده خواهد شد.
۴- ارسال یک دستگاه لودر جهت تعریض جاده دسترسی و همچنین زیرسازی و تسطیح فضای امامزاده که انجام شده است.
۵- مشکل اصلی و دغدغه مردم روستای مورنا جاده دسترسی بود که به دلیل سنگلاخی و کوهستانی بودن آن؛ نیاز به انفجار بود که آنهم توسط برادران سپاهی قرارگاه خاتم الانبیا در دست پیگیری است.
از آنجایی که سایت خبری افتونیوز بدلیل نشر اکاذیب و تولید خبر جعلی با نام دهیار روستای امامزاده ولی حسین مورنا اقدام نموده است، مراتب جهت تنویر افکار عمومی ارسال و حق شکایت از مدیر مسئولان پایگاه اطلاع رسانی به دلیل نشر اکاذیب و طرح مطالب بی‌پایه و اساس برای فرمانداری شهرستان بویراحمد محفوظ است.