افزایش نگران کننده قربانیان کرونای هندی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۷۲۱ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۸ تیر پنج هم استانی جان خود را از دست دادند که احتمالا در اثر درگیری کرونای هندی فوت کرده‌اند.


اَفتونیوز _ پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۳۹ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۹۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۵۱ هزار و ۳۰۳ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی بیان کرد: از ۵۶۳ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ٣٩ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران ،کهگیلویه، بهمئی و باشت بود. همچنین از ۳۳۷ نمونه رپید تست ۱۵ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به موج پنجم کرونا از جنوب به سمت شمال کشور که گونه غالب آن هندی است و افزایش موارد مثبت و بستری در استان، انتظار می‌رود که در روزهای آینده شاهد شروع افزایش مرگ و میرها در استان باشیم.

یزدان‌پناه بیان کرد: بنابراین از مردم شریف استان خواهشمندیم که در مقابل سلامت و جان خود، خانواده و هم استانی ها احساس مسئولیت نموده و ضمن رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در هر نوع تجمع و دورهمی ها و پرهیز از حضور در مکان های پرخطر، تذکرات لازم را به کسانیکه سلامت مردم را به خطر می اندازند و همکاری با نهادهای نظارتی کنند تا بتوان جلوی انتشار بیشتر بیماری را گرفته و آسیب های کمتری به سلامت مردم وارد شود.