دهدشت و فاجعه ای به نام “بیمارستان امام خمینی(ره)”

اَفتونیوز _ _ ادریس کشاورز : بیمارستان پیر و فاقد امکانات مناسب پزشکی امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مراکز پر مخاطب با توجه به گستردگی جغرافیای تحت پوشش این روزها حال خوشی ندارد. گذشته از اینکه این بیمارستان بزرگ در اوج پیک پنجم کرونا و نبودن امکانات کافی همچنان رئیس ندارد و مدیر […]


اَفتونیوز _ _ ادریس کشاورز : بیمارستان پیر و فاقد امکانات مناسب پزشکی امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مراکز پر مخاطب با توجه به گستردگی جغرافیای تحت پوشش این روزها حال خوشی ندارد.

گذشته از اینکه این بیمارستان بزرگ در اوج پیک پنجم کرونا و نبودن امکانات کافی همچنان رئیس ندارد و مدیر شبکه بهداشت کهگیلویه سرپرستی آن را به عهده دارد آنگونه که فرماندار کهگیلویه ادعا کرد در گرمای بالای ۵۰ درجه امکانات سرمایشی در حد پنکه دستی دارد و این برای بیماران و همراهان بیمارستان بسیار ناخوشایند و غیر قابل تحمل است.

زیر پوشش قرار دادن شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده و جمعیت فراوان این سه شهرستان، نبودن امکانات کافی و لازم اولیه، عدم داشتن محیطی زیبا و سرسبز به مانند سایر مراکز درمانی کشور، کم بودن پزشکان متخصص و جراح در بخش های مختلف و همچنان نداشتن مدیر از جمله عواملی است که این بیمارستان را به تیتر اول رسانه ها و تریبون ها قرار داد.

آنگونه که دفتر سید محمد موحد مدعی شد مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال از وزارت بهداشت جهت تجهیز سیستم گرمایشی و سرمایشی فرسوده بیمارستان اختصاص داده شده ولی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مدعی شد حتی یک ریال اختصاص داده نشده و متعاقب آن رئیس دفتر نماینده کهگیلویه در پیامی در شبکه های مجازی معتقد بود نماینده مجوزها را گرفته و این مدیران هستند که باید نسبت به اخذ آن اقدام کنند اما با همه این ادعاها و جوابیه ها همچنان نه بیمارستان دهدشت سیستم سرمایشی دارد و نه اعتباراتی که مدعی شدند به دهدشت نیامده و شاید هم به مرکز استان رسیده و جایی دیگر هزینه شده است.

نماینده کهگیلویه، استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان باید در جریان این مشکلات باشند و به گونه ای مشکلات به اوج رسیده که فریاد امام جمعه و فرماندار کهگیلویه بلند شده ولی تاکنون اتفاق مثبتی نیفتاد.

مردم کهگیلویه چه گناهی مرتکب شدند که باید این گونه مشکلات روی سرشان آوار باشد و حداقل امکانات سرمایشی یک بیمارستان چرا نباید باشد و اصلا مگر امکان دارد در گرمای ۵۰ درجه تابستان اتاق بیماران را با پنکه دستی خنک نگه داشت؟

مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیران استانداری به همراه سایر مدیران شهرستانی خودتان و خدای خودتان، می توانید فقط ده دقیقه در اتاق های شیک و خنک خود بدون کولر حضور داشته باشد؟ شما نمیدانید یا نمیخواهید بدانید بیماران کهگیلویه ای در گرمای تابستان باید علاوه بر رنج بیماری باید گرمای طاقت فرسایی هوا را هم تحمل کنند و این موضوع دقیقا کجای وجدان شما قرار می گیرد؟

مردم کهگیلویه بر هر آنچه به آنها گذشت و میگذرد صبوری می کنند ولی شما از نجابت و اصالت آنها سوءاستفاده نکنید و بدانید اگر صندلی های امروز شما اهل وفا بوده به شما نمیرسید و در نهایت تلاش کنید بیمارستان دهدشت تجهیز شود آنگونه که شایسته مردم سه شهرستان زیر پوشش آن است.

در نهایت اینکه ضمن مطالبه گری حل مشکلات بیمارستان دهدشت پروژه احداث بیمارستانی که نماینده قول داده و بیمارستان تامین اجتماعی نیز در خاطرمان هست و به زودی در این مورد در دفاع از حق مردم باز خواهیم نوشت.