۳۴۲ مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد به کرونا مبتلا شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه از اسفند ۹۸تاکنون تعداد ۳۴۲ مادر باردار در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند ، اظهار داشت: خوشبختانه با مراقبت های ویژه و بموقع مرگ مادر باردار بر اثر کرونا نداشته ایم .


به گزارش اَفتونیوز ، محمد مهدی بانشی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کهگیلیوه و بویراحمد تست ۳۴۲ مادر باردار مثبت شده که از این تعداد ۱۳۶ نفر هم بستری شدند.

وی افزود: خوشبختانه مرگ مادر باردار به دلیل بیماری کرونا گزارش نشده که از نقاط قوت استان و بیانگر حمایت از این گروه آسیب‌پذیر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جامعه سالم نیازمند باروری سالم است، عنوان کرد: غربالگری جامعه هدف صورت گرفت و زنان باردار در اولویت بودند.

بانشی ابراز داشت: در ابتدای شیوع کرونا غافلگیر شدیم و تا حدودی غربالگری‌ها به تعویق افتاد اما خیلی زود این موارد جبران شد.

وی با بیان اینکه خدمات بهداشتی در دوره بیماری کرونا ۴۴ درصد افزایش یافت، گفت: خدمات بهداشتی از ۸.۵ میلیون خدمت در سال ۹۸ به ۱۲ میلیون خدمت در سال گذشته رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: خدمات بهداشتی در سال جاری، ۲.۲۵ برابر میانگین کشوری بوده و روزانه ۳۶ هزار خدمت به مردم ارائه شده است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی استان شمار قربانیان ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد با فوت چهار بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته به ۷۳۲ نفر رسید.

روند افزایشی موارد مثبت و بستری بیماری در استان با سرعت بیشتری ادامه دارد که احتمالا طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانها از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود.