بیمارستان دهدشت زیربار سنگین پیک پنجم کرونا/ظرفیت راهروهای اورژانس هم تکمیل شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از افزایش سه برابری بستری روزانه بیماران کرونایی خبر داد و گفت: این در حالی است که راهروهای اورژانس نیز به بستری اختصاص یافته است


به گزاشر اَفتونیوز، محمدطاهر طیب‌زادگان امروز در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان اظهار داشت: با وجود ورود موج پنجم کرونا به نظر می‌رسد ستاد ملی کرونا تعطیل شده و دستورالعمل جدیدی تاکنون ابلاغ نکرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: پیش‌بینی می‌شد پیک جدید از اواخر مرداد تا شهریور آغاز شود اما به واسطه پادوکس‌های دستورالعمل‌ها خیلی زودتر از راه رسید و شرایط سختی پیش‌روی کادر درمان قرار داد.

وی با یادآوری پیک چهارم در شهرستان گفت: آن زمان سخت‌ترین شرایط را تجربه کردیم اما حالا می‌بینیم پیک پنجم وضعیت به مراتب دشوارتری دارد.

طیب‌زادگان متوسط بستری روزانه در بیمارستان دهدشت را تا سه برابر پیک‌های گذشته اعلام کرد و افزود: این در حالی است که حجم نمونه‌گیری تا پمج برابر افزایش یافته است.

این مسؤول گفت: به علت ازدحام مراجعه کنندگان و آمار بالای بستری‌ها راهروهای اورژانس هم محل بستری بیماران شده است.

طیب‌زادگان افزود: با وجود شدت گرما بخش‌هایی از بیمارستان که در گذشته به کرونا اختصاص داشت اکنون قابلیت استفاده ندارند و وضعیت بسیار نگران کننده است.

وی با اشاره به اجرای واکسیناسیون گروه‌ها و رده‌های سنی تصریح کرد: بسیاری از کادر درمان درگیر این طرح هستند به همین خاطر در سایر موارد دچار اشکال شدیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در خصوص اجرای مراسم محرم با بیان اینکه فعلا دستورالعملی ابلاغ نشده است،گفت: سال گذشته با وجود شرایط سخت گیرانه مراسم‌های عزاداری از کنترل خارج شد و پیک مهر و آبان را پیش آورد.