روند افزایشی مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: روند افزایشی افراد مبتلا و مرگ و میر کرونایی در استان ادامه دارد.


به گزارش اَفتونیوز، پرویز یزدان‌پناه عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری شدند.

وی از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ خبر داد و افزود: هم اکنون ۴۸۰ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۲۰۵ بیمار مبتلای قطعی (۵۶ مورد بستری جدید) و ۲۵ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان‌پناه اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۳۵۲۹ مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ۷۲۴ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۴۵ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب درگچساران، کهگیلویه، بویراحمد و دنا بیشترین موارد مثبت را داشتند.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: همچنین از۵۱۱ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ٢٩ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بویراحمد و کهگیلویه بودند.

وی بیان کرد: شیوع ویروس جدید کرونا(هندی) بسیار فراگیرتر است و میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس نیز بیشتر بوده که باید نسبت به ابتلا این ویروس حساس باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: مشارکت مردم و اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت جامعه، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها ، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از سفر و حضور در مکان های پرخطر باعث جلوگیری از انتشار این ویروس می‌شود .