فوت ۷ مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ مردم زمینه سونامی کرونایی را فراهم نکنید

کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از فوت ۷ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد بعلت ابتلا به بیماری کرونا خبر داد.


به گزارش اَفتونیوز پرویز یزدان پناه گفت: در مجموع از ابتدای شیوع کروناویرپس تا کنون ۷۶۵ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد با تست مثبت پی سی آر فوت کرده اند. همچنین ۲۱ نفر با تست رپید بودند که این این موارد را جز فوتی های کرونایی حساب نمی کنند.
وی افزود: هم اکنون ۵۶۰ نفر بیمار در بیمارستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۲۸۲ نفر بستری مثبت قطعی کرونایی و ۳۶ نفر در بخش ای‌سی‌یو به سر می برند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع این بیماری ویروسی تاکنون ۵۶ هزار و ۶۰۹ نفر مبتلا به کرونا در این استان بهبود یافته کامل یافته‌اند.
یزدان پناه تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری ویروسی تاکنون ۵۶ هزار و ۶۰۹ نفر مبتلا به کرونا در این استان بهبود یافته کامل یافته‌اند.
وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۹۷۳ تست پی سی آر گرفته شده که ۴۰ درصد مثبت بوده و بیشتر موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، باشت و مارگون بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: همچنین طی این مدت ۶۵۰ مورد تست رپید گرفته شده که از این تعداد ۳۰ درصد مثبت کرونایی بوده و بیشتر موارد مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و دنا بودند.
وی ضمن هشدار به روند رو به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مردم با عادی انگاری و بی توجهی به دستور العمل‌های بهداشتی، شرکت در تجمعات و دور همی‌های خانوادگی زمینه سونامی کرونا را در استان فراهم کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: انجام سفرهای غیرضروری و رفتن به مکان‌های شلوغ و پر خطر و همچنین خودداری از زدن ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی را از دیگر علل شیوع گسترده و افزایش مرگ میر کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان و بیان کرد: در صورت تداوم سهل انگاری‌ها و عادی انگاری‌ها، ضمن تکمیل تخت‌های بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی با بحران غیرقابل کنترل این بیماری در استان مواجه خواهیم شد.
وی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد درخواست کرد هشدارها را جدی گرفته و از رفتن به مراکز شلوغ و پر جمعیت و سفرهای غیرضروری خودداری کرده و با ماندن در خانه و رعایت ۱۰۰ درصدی دستور العمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی ضمن حفظ سلامتی خود و دیگران کادر درمان را برای امداد رسانی به بیماران کرونایی یاری کنند.