کلنگ های آخر دولت امید بر زمین کهگیلویه

صبح دوشنبه هشتم شهرویر ماه ۱۴۰۰ با حضور نماینده کهگیلویه بزرگ،معاون امور اقتصادی استانداری،مدیرکل سرمایه گذاری استانداری مدیر کل صنعت معدن تجارت، فرماندار کهگیلویه و سرمایه گذار طرح، آئین کلنگ زنی مجتمع بزرگ پتروشیمی کیان پارس_واحد دهدشت(دشت مازه) شامل سه فاز مختلف برگزار شد. به گزارش افتونیوز، دارا کریمی نژاد، فرماندار کهگیلویه در ابتدای این […]


صبح دوشنبه هشتم شهرویر ماه ۱۴۰۰ با حضور نماینده کهگیلویه بزرگ،معاون امور اقتصادی استانداری،مدیرکل سرمایه گذاری استانداری مدیر کل صنعت معدن تجارت، فرماندار کهگیلویه و سرمایه گذار طرح، آئین کلنگ زنی مجتمع بزرگ پتروشیمی کیان پارس_واحد دهدشت(دشت مازه) شامل سه فاز مختلف برگزار شد.
به گزارش افتونیوز، دارا کریمی نژاد، فرماندار کهگیلویه در ابتدای این مراسم با قدردانی از دولت تدبیر و امید و آرزوی موفقیت برای دولت مردمی جدید گفت: با توجه به ظرفیت های عظیم شهرستان، موقعیت جغرافیایی و همچنین قدمت تاریخی شهرستان اماده جذب سرمایه گذار هستیم
فرماندار کهگیلویه نزدیکی به بنادر، نیروی انسانی توانمند و آب و هوای معتدل را از ویژگی‌های خوب شهرستان برشمرد و گفت: شرایط لازم برای حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی مهیا و اثرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه متوازن پیوست زیست محیطی برای کار لازم است و دارد، افزود: برای توسعه متوازن پیوست فرهنگی هم باید در نظر گرفته شود.

کریمی‌نژاد گفت: راکد ماندن برخی از طرح‌ها بعد از دولت اصلاحات مردم را دلسرد و اطمینان آنها را کمرنگ کرد امیدواریم این طرح با تسریع در عملیات مشارکت و اعتماد مردم را جلب کند.
علی دبیران مدیر پروژه نیز با ابراز خرسندی از همکاری مسؤولان گفت: صنعت پتروشیمی برای اولین بار صنعت دی متیل اتر را در تاریخ خود دیده است و این برای من ارزنده است.

وی از سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان در این پروژه خبر داد و گفت: ۱۸۰ میلیون یورو ارزی و ۶۵۰۰ میلیارد تومان ریالی است که سرمایه گذاری از چهار ماه قبل شروع شده و امروز عملیات فیزیکی آغاز می‌شود.