اختصاصی اَفتونیوز

جلسه مهم نمایندگان استان برای معرفی استاندار+معرفی گزینه‌ها

نمایندگان استان در نشستی که برگزار کردند گزینه‌های پیشنهادی خود جهت تصدی استانداری استان را به دولت معرفی کردند.


به گزارش اختصاصی اَفتونیوز و به نقل از یک منبع موثق، نمایندگان استان در این جلسه پس از بحث و گفتگو اقدام به معرفی گزینه های مورد اعتماد خود برای سپردن مسئولیت استانداری استان به هیئت دولت کردند.

بر اساس این گزارش «ذوالفقار زمان» از سوی موحد نماینده کهگیلویه، «بیژن عباسی آرند» از سوی سیدناصر حسینی نماینده گچساران و سه گزینه نیز از سوی روشنفکر برای تصدی این مسئولیت مهم به دولت معرفی شدند.
شیرعلی خرامین، ایروان مسعودی اصل و محمد اسدی دشترومی به عنوان گزینه های نماینده مرکز استان به دولت ارائه شد.

این جلسه پس از آن تشکیل شد که از نمایندگان استان برای مشورت و ارایه گزینه های تصدی این مسئولیت مهم نظرخواهی شده بود که این نظرات در قالب ارایه گزینه ها، برای تصمیم گیری به هیئت دولت فرستاده شد.

ناگفته نماند که گزینه غیربومی نیز در دستور کار دولت برای تصدی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز قرار دارد.

زمان در دولت احمدی نژاد در سازمان میراث فرهنگی کشور مسئولیت داشت، عباسی‌آرند هم اکنون مدیر ایرانسل هست و سابقه کار در صاایران وابسته به وزارت دفاع را دارد. وی از نیروهای وزارت دفاع است و ارتباط نزدیکی با سردار وحیدی دارد.
خرامین از اصولگرایان شناخته شده استان بوده که مدتی ریاست دانشگاه پیام نور استان را برعهده داشت و هم اکنون نیز عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. مسعودی اصل نیز از نیروهای مورد اعتماد جریان اصولگرای استان بوده که سابقه کار در مرکز پژوهشهای مجلس را دارد و در دولت گذشته از گزینه های تصدی سازمان تامین اجتماعی کشور بود و در این دولت نیز به عنوان یکی از گزینه های این سازمان عریض و طویل نیز هست. محمد اسدی دشترومی نیز پیشتر به عنوان مدیرکل بنیادشهید استان فعالیت می کرد.

برخی از هواداران دولت در روزهای گذشته لیستی را در فضای مجازی منتشر کرده بودند که از ستار هدایتخواه به عنوان یکی از گزینه ها برای تصدی استانداری استان نام برده بود.
هدایتخواه در دوران احمدی نژاد که به عنوان نماینده بویراحمد در مجلس حضور داشت توانسته بود موحد و جعفری را با خود همراه کرده و سیدمسعود حسینی را به عنوان استاندار به دولت معرفی و حکم انتصابش را بگیرد اما پس از آن نسبت به خواسته های دو نماینده دیگر بی اعتنا بود تا جایی که به کمک سیدمسعود حسینی زمینه حذف هر دو نماینده گچساران و کهگیلویه (موحد و علیمراد جعفری) را از نمایندگی مجلس حوزه های انتخابیه استان فراهم کند.
هدایتخواه بیش از همه به همراهی موحد در برابر روشنفکر دل بسته بود که با تجربه تلخی که موحد از هدایتخواه دارد از الان میتوان به بی‌نتیجه بودن این دلبستگی پی برد.

با توجه به انتصابات غیرقابل پیش بینی روزهای اخیر در دولت سید ابراهیم رئیسی بعید نیست در طی روزهای آینده شاهد گزینه‌های دیگری نیز برای استانداری کهگیلویه و بویراحمد باشیم.