آیا رؤیای ایجاد اشتغال برای 1000 نفر در بام نفتی ایران به واقعیت می‌پیوندد؟

بیکاری در گچساران ملقب به بام نفتی ایران بیداد می‌کنند و ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر بین رؤیا و واقعیت گرفتار است.


به گزارش اَفتونیوز یکی از مشکلات و معضلات شهرستان گچساران ملقب به بام نفتی ایران با تولید بیش از ۲۰ درصد نفت و گاز کشور، آمار بالای بیکاری جوانان در این شهرستان بوده و بیکاری جوانان نگرانی‌های بسیاری را برای این قشر و خانواده‌ها در این شهرستان به همراه داشته است.

شهرستان گچساران که به بام نفتی ایران معروف بوده متاسفانه در سال‌های اخیر با آمار بالای بیکاری جوانان تحصیلکرده مواجه بوده و برخورداری از صنعت عظیم نفت و گاز هم نتوانسته آمار بالای بیکاری در این شهرستان را کاهش دهد.

پس از انتخابات میان دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در ۲۸ خردادماه امسال که با پیروزی سید ناصر حسینی پور همراه شد، نماینده گچساران و باشت در مجلس رفع مشکل بیکاری جوانان در منطقه را برای خود اولویت دانست و بخش زیادی از فعالیت را معطوف به کارهای اقتصادی کرده است.

در همین راستا با پیگیری‌ و رایزنی‌های نماینده گچساران و باشت احداث کارخانه تولید سرامیک در گچساران با اشتغال زایی یک هزار نفر را در دستور کار قرار گرفت و در واقع گام بلندی برای رفع مشکل بیکاری در این شهرستان برداشته شده است.

سرمایه گذار و عضو هیئت مدیره شرکت کاشی دنا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی اولویت و نیاز نخست امروز در سطح کشور است، از احداث کارخانه تولید سرامیک در گچساران خبر داد و اظهار داشت: امروز با حضور در گچساران و تعیین زمین مناسب برای تولید کارخانه سرامیک گامی مهم و اساسی برداشته شد.

اکبر دهقانی فیروزآبادی افزود: احداث این کارخانه در سال‌های گذشته نیز یکی از دغدغه‌های بنده بود اما در دوره نماینده قبلی به درخواست ما توجهی در این خصوص نشد.

وی با اشاره به پیگیری و تاکید سیدناصر حسینی‌پور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس بر کلنگ‌زنی و احداث این کارخانه، یادآور شد: گام‌های رو به جلو و کاری که طی این ۲ ساعت و امروز انجام گرفت در تمام دوره گذشته انجام نشد.

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: امروز کار شناسایی و انتخاب زمین ساخت کارخانه تولید سرامیک به سرعت انجام شد و مقرر شد در آینده نزدیک کلنگ‌زنی این پروژه نیز انجام شود.

عضو هیئت مدیره کاشی دنا ادامه داد: با احداث این کارخانه یک‌هزار نفر در ۳ شیفت مشغول به کار خواهند شد و برای ساخت و تکمیل این کارخانه به اعتباری افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز است که در صورت تعامل و همکاری مسئولان و تسهیل شرایط به زودی کار احداث آن در منطقه کلاغ‌نشین گچساران آغاز می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی عنوان کرد: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی گچساران و نزدیکی به استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس تولیدات این کارخانه علاوه بر مصرف داخلی به عراق نیز صادر می‌شود.

عضو هیئت مدیره کاشی دنا افزود: خاک مورد نیاز کارخانه سرامیک از شهرهای کازرون، آباده و یزد تامین می‌شود.