بازدید فرماندار کهگیلویه از بخش دیشموک

سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه گفت: کند بودن روند گازرسانی به روستاهای حومه غربی دیشموک باعث مشکلات زیادی در این حوزه شده که با تماس تلفنی با مدیر‌عامل شرکت گاز استان مقرر شد پیمانکار این پروژه ظرف روزهای آینده گاز رسانی به این منطقه را سرعت بخشد تا مشکلات حوزه گازرسانی در این منطقه زودتر عملیاتی شود.

به گزارش *افتونیوز*_در اولین بازدید سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه از مناطق روستایی بخش دیشموک با حضور برخی مدیران ادارات بر رفع مشکلات منطقه دیشموک تمهیدات لازم توسط فرماندار کهگیلویه در دستور کار قرار گرفت.
دارا کریمی‌نژاد در این بازدید اظهار کرد: با کمک بنیاد علوی در دیشموک بسیاری از مشکلات منطقه دیشموک رفع خواهد شد.
در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه ضمن بازدید از روستاهای حومه غربی درغک، اسفندان، سردو و همچنین جاده تنگ چویل عنوان کرد: مشکلات منطقه دیشموک در حوزه عمرانی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت که تمهیدات لازم جهت رفع موانع در دستور کار قرار می‌گیرد.
کریمی‌نژاد گفت: در حوزه اقتصاد برنامه‌های متنوعی در کوتاه مدت و بلند مدت اجرایی خواهد شد به دلیل پتانسیل بالای منطقه دیشموک در حوزه گردشگری و منابع طبیعی است.
وی اذعان کرد: منطقه دیشموک به دلیل داشتن خاک مساعد و حاصلخیز زمینه رونق کشت انواع گیاهان داروئی همچون کرفس کوهی در منطقه دل‌افروز را دارا است.
سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه گفت: بنا داریم با توجه به پتانسیل بالای منطقه دیشموک به عنوان پایلوت گیاهان داروئی میزان ۵ الی ۱۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی بخش دیشموک به زیر کشت گیاهان داروئی جهت رونق اشتغال قرار گیرد.
وی عنوان کرد: با وجود آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی جهت کاهش این آسیب‌ها با همکاری نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی برنامه‌هایی در کوتاه مدت برای کاهش این قبیل آسیب‌های اجتماعی همچون خودکشی را اجرایی کنیم.
کریمی‌نژاد گفت: با خروج منطقه دیشموک از بن‌بست از طریق مسیر دیشموک به خوزستان با توجه به اینکه در این محور شاهد تصادفات زیادی بوده‌ایم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی روزهای گذشته مشاورانی از اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای از این مسیر در خصوص کمک کردن پیچ‌های منطقه سردو راه را برای همشهریان آسان کرد.
وی گفت: در نیمه اول سال آینده اعتباراتی جهت بهسازی و مرمت این محور اختصاص داده می‌شود تا مشکل مردم به راحتی در خصوص راه جاده تنگ چویل رفع شود.

کریمی نژاد افزود:

خوشحالیم که مبتکر و بافنده ی این محصول منحصر به فرد الان در قید حیات هست و درحال انتقال این دانش به نسل جوان و برگزاری دوره های آموزشی است
ما باید قدر همچنین هنرمندانی را بدانیم و از دانش هنر آنان نهایت استفاده را ببریم و این میراث گرانبها را قدر بدانیم واحیا کنیم و در همین راستا اینجانب قول خرید تضمینی ۱۰۰تخته از این گلیم را می‌دهم و برای بازاریابی بیشتر آن تلاش می‌کنم.
سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه گفت: کند بودن روند گازرسانی به روستاهای حومه غربی دیشموک باعث مشکلات زیادی در این حوزه شده که با تماس تلفنی با مدیر‌عامل شرکت گاز استان مقرر شد پیمانکار این پروژه ظرف روزهای آینده گاز رسانی به این منطقه را سرعت بخشد تا مشکلات حوزه گازرسانی در این منطقه زودتر عملیاتی شود.


وی عنوان کرد: با رایزنی‌های انجام شده با مدیرکل ورزش و جوانان زمینه ایجاد یک چمن مصنوعی در یکی از روستاهای حومه غربی با مشارکت بنیاد علوی سرگرمی برای جوانان این منطقه در دستور کار قرار گرفت.
مردم منطقه ی دیشموک که از قول ها و حرف های سرپرست فرمانداری کهگیلویه خوشحال و سرمست شده اند حال منتظر عملیاتی شدن قول های داده شده هستند.

 

گزارش: فرشاد ارغنده