عملکرد تبعیض آمیز اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه/ گلایه مردم روستای بی منجگان/ علت خُلف وعده مسولان ؟

بی شک فعالیت های سازمان ها و ادارات توسط مردم با چشمانی بینا رصد می شوند و هرگاه آنها احساس کنند تبعیض های در حق آنها اعمال می شود این امر سبب انزجار و اعتراض و ناامیدی خواهد شد.

اَفتونیوز _ بدون شک یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر منطقه، جاده و مسیر ارتباطی مناسب است و این موضوع می تواند دغدغه بسیاری از مردم در رفت و آمد را برطرف کند.

روستای بی منجگان با جمعیتی نزدیک به ۶۰۰ نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه است.
این روستا که در فاصله ۱۰ کیلومتری دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد، دارای مشکلات زیادی است؛ ازجمله کم‌عرض بودن جاده منتهی به روستا در سال‌های اخیر همواره برای اهالی، حادثه‌آفرین بوده است.
اهالی روستای بی منجگان می گویند «جاده قدیمی و مال‌رو بعد از افتتاح دهدشت_ بهبهان راه‌اندازی شد.» از دوره افتتاح جاده تاکنون هیچ گونه اقدامی در راستای عریض کردن آن صورت داده نشده است.

نکته جالب این است که، فاصله روستا تا جاده اصلی ۱ یک کیلومتر است و در طی ۲۰ سال اخیر اداره راهداری شهرستان کهگیلویه هیچ گونه توجهی به این جاده نکرده است.

این در حالی است در سال‌های اخیر، پیگیری های متعددی از طرف اهالی، شورای روستا و دهیاری انجام گرفته است و هیچ کدام تاکنون نتیجه بخش نبوده است‌.

در طی ایام اخیر، روستای بخش زیادی از روستاهای حومه شرقی و اخیرا حومه غربی دهدشت آسفالته و یا ترمیم شده اند اما در کمال بی مهِری هیچ التفاتی به جاده یک کیلومتری و خطر آفرین روستای بی منجگان نشده است.

یکی از اعضای روستا با اشاره به کم عرض بودن جاده روستا تأکید کرد : متأسفانه مسئولان توجه خاصی به مشکلات روستا ندارند.
وی با نارضایتی از عملکرد مسئولان برای برطرف کردن مشکلات مناطق روستایی درمیان گفت: متأسفانه اقشار مختلف مردم و اهالی روستا درمیان از وجود جاده خوب بهره مند نیستند.
وی با اشاره به زیر ساخت و آسفالت نامناسب مسیر روستایی، تأکید کرد: بعد از چندین سال مسئولان توجهی به جاده ندارند.

بی شک فعالیت های سازمان ها و ادارات توسط مردم با چشمانی بینا رصد می شوند و هرگاه آنها احساس کنند تبعیض های در حق آنها اعمال می شود این امر سبب انزجار و اعتراض و ناامیدی خواهد شد.
برخی از اهالی روستای بی منجگان عنوان می کنند 《 هر گاه در همین روستاهای اطراف و اکناف ما در طی یکی دو سال اخیر به طور مستمر اداره راهداری برای ترمیم جاده های روستایی فعالیت مستمر دارد و در به آبادی اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد یعنی پای تبعیض در میان است.

اهالی روستای بی منجگان در گفت و گو با اَفتونیوز ضمن اعتراض شدید از عادلانه نبودن تخصیص اعتبارات جاده های روستایی گفتند : در صورت عدم تغییر رویه مسولان زیر ربط به گونه ای گسترده و در یک اعتراضی عمومی دست به فعالیت خواهیم زد.

اسناد مجوز ترمیم جاده روستای بی منجگان که قرار نیست عملی شود را در زیر می بینید

این در حالی است که، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه مرتبا خبر از ترمیم آسفالت روستاهای مختلف را در رسانه ها منتشر می کند اما مطالبه چندین و چند ساله اهالی روستای بی منجگان بدون هیچ گونه توجهی روی زمین مانده است.