جشنواره شهید رجایی در کهگیلویه و بویراحمد/همه دستگاه ها برتر اما از نظر کی؟/بگذارید مردم تعیین کننده باشند

جشنواره شهید رجایی با اعلام نام دستگاه های برتر کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از آنها پایان گرفت.

اَفتونیوز _ آنطور که مسئولان سازمان برنامه گفته اند: برخی از مهمترین شاخص های عمومی و اختصاصی برای ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره شهید رجایی شامل اصلاح ساختار اداری، شفافیت مالی، توسعه سرمایه انسانی، توسعه دولت الکترونیک، ارتقای سلامت اداری، پاسخگویی به ارباب رجوع، کمک به بهبود فضای کسب و کار و استقرار نظام مدیریت عملکرد بوده است.

و جالب آنکه بسیاری از دستگاه های استان در این شاخص ها رتبه های خوب و ممتاز کسب کرده اند.

دستگاه های استان از نظر کی ممتاز هستند؟

این رویه که مستنداتی تهیه و کارشناسانی بدون آنکه بررسی ملموس و جامعی داشته باشند، نمره بدهند و دست آخر هم بسیاری از دستگاه ها اول و دارای رتبه ممتاز شوند، معیوب و دارای اشکال است.

وقتی این رتبه ممتاز را در کنار پروژه های نیمه کاره ای که عمرشان تمام شده است، عدم بهره گیری درست از منابع، تخریب گسترده منابع طبیعی، مشکلات حوزه های مرتبط با نیازهای ضروری مردم، برخی تخلفات که بارها دستگاه قضا از آنها پرده برداری کرده و … بگذاریم به خوبی به عدم مردمی بودن این جشنواره میرسیم.

به نظر می رسد یا باید شاخص ها را عوض کرد، یا اینکه بررسی ها و ارزیابی ملموس و عینی و همه جانبه حتی با نظرخواهی از مردم باشد.

این حجم از امتیاز و خوبی سازمان ها با این روند محرومیت و مشکلات استان که بخش عمده ای از آن نیز متوجه همین ضعف مدیریتی است، ظاهر خوبی ندارد و از سوی مردم هم پذیرفته نیست.
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل ما ارسال فرمایید.