فرماندار کهگیلویه و تناقض ها در عمل و سخن !

هر چه هست خوب یا بد بنظر میرسد حنای اصلاح طلبی کریمی نژاد دیگر رنگ و بوی ندارد و وی نیز متاثر جو حاکم در کهگیلویه در دسته بندی های قومیتی و سیاسی افتاده است و فردی که خود سهمی در شرایط موجود دارد مجاز نیست ژست طلبکارانه گرفته و این امر را به دیگران واگذار کند.

اَفتونیوز _ یادداشت مخاطبان : در دولت حسن روحانی فرمانداران به پایین ترین جایگاه  و موقعیت خود تنزل یافتند و از فرماندار بودن صرفا  در حد نام و نشانی باقی مانده است.
در جایی که دولت خود نقش حداقلی پیدا کرده است نمی‌توان  دیگر فرمانداری را جایگاه اثرگذار و مهمی تلقی کرد.
اما به نظر می‌رسد در  کهگیلویه شرایط به گونه دیگری است و فرماندار به لطف تیتر های پُر طمطراق و اغراق آمیز  عوامل رسانه ای شب و روز برای این و آن خط و نشان می کشد و در حالی که دولت تدبیر و امید به پایان رسیده اما فرماندار کهگیلویه کوتاه بیا نیست و  در مسیر یک طرفه ای حرکت می کند !
روز گذشته فرماندار کهگیلویه در جمع  کارگران خدمات شهری شهرداری دهدشت به نقد از عملکرد شورای شهر آغاز به کار نکرده پرداخت و برخی از اعضای شورا را متهم به قومیتی گرایی و طایفه محوری کرد!
فارغ از اینکه شورای شهر و قوانین  و ضوابط مربوط به آن اسیر چرخه ناکارآمدی قرار دارد و در شهرهای که بافت قومیتی و طایفه ای بر آنها حاکم است به کرات چنین مواردی مشاهده می شود و تبدیل به مساله غیر قابل انکار گشته است و در کهگیلویه از ابتدا مناسبات فرهنگی بر مبنای قومیتی پایه گذاری شده است.
جناب فرماندار که خود را یک سوپر اصلاح طلب می‌داند اما در دهدشت و کهگیلویه همگان واقف اند  وی در هماهنگی کامل با نماینده کهگیلویه است و همراهی او نیز رنگ و بوی قومیتی به خود گرفته و به تعبیری عمل و سُخن فرماندار یادآور ضرب المثل (دیگ به دیگ میگه روت سیاه) ! می باشد. حالا اگر ما گفته و سخن او را بپذیریم نمیتوانیم صاحبِ سخن را از رویکرد های قومی و طایفه ای مبرا بدانیم و جناب فرماندار تمثیل یک عالم بی عمل می باشد!
در بحبوحه انتخابات برخی از کاندید ها از نحوه چینش تبعیض  نیرو ها در صندوق های انتخاباتی اعتراض داشتند به گونه ای که شواهد غیررسمی حکایت از این داشت برخی از کاندیدا که اتفاقا قرابت قومیتی به فرماندار داشتند دارای بیشترین عناصر و نیرو ها در صندوق های اخذ رأی بودند.
نکته حیرت آور کارنامه فرماندار جایی است بخش زیادی از حاشیه های شورای جدید شهر دهدشت متوجه خودِ فرماندار است و انتخاباتی که صحت آن توسط او تایید شده است چرا با یک عضو کمتر کار خود را باید شروع کند ؟ جناب فرماندار ابتدا باید پاسخگوی نحوه تایید صلاحیت عجیب و غریب کاندیدای شورا باشند! اینکه در طی چه فرآیندی این امر  رخ داده است؟ نقش او در این تایید صلاحیت ها چه بوده است؟ آیا فرد یا افراد نورچشمی در بین این نامزد ها بوده است ؟ اگر این کاندیدا  صلاحیت حضور در صحنه  را نداشته اند چرا  انتخابات با حضور آنها  برگزار شده  است ؟ نکته جالب تر، چرا فرماندار صحت این  انتخابات را تایید کرده است ؟‌ اگر صحت انتخابات مورد تایید است، چرا یکی از اعضا تاکنون نتوانسته مجوز حضور در جلسات شورا را بدست آورد ؟ تا چه اندازه نبود عضو هفتم در شورای شهر دهدشت به نحوه تصمیم گیری اعضای شورا آسیب رسانده است ؟
از این جهت به هر دلیلی مسولان کنونی سهم زیادی در حاشیه های شورا دارند و نباید ژست طلبکار و مدعی به خود بگیرند.
با پاسخگویی به سوالات بالا متوجه خواهیم شد حاشیه های شورای تازه کارِ شهر دهدشت محصول ناکارامدی و عدم مدیریت وی و سایر مدیران بوده است
هر چه هست خوب یا بد بنظر میرسد حنای اصلاح طلبی کریمی نژاد دیگر رنگ و بوی ندارد و وی نیز متاثر جو حاکم در کهگیلویه در دسته بندی های قومیتی و سیاسی افتاده است و فردی که خود سهمی در شرایط موجود دارد مجاز نیست ژست طلبکارانه گرفته و این امر را به دیگران واگذار کند.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده است و انتشار آن در سایت افتونیوز به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)