اهالی منطقه (جوخانه) از بی برقی می نالند! / تعلل عذاب آور شرکت توزیع برق شهرستان چرام

اهالی منطقه جخونه چرام از بی برقی می نالند

اَفتونیوز _ صدای جیرجیرک و زوزه گرگ ها، پارس سگ ها، حرکت جانورانی همچون عقرب را به راحتی می‌شد شنید، فردی از دور با فانوسی می‌دوید تا خود را به خانه برساند.
حس زندگی و زنده بودن را در خاک می‌توان حس کرد ولی نوری از آن‌ها در شب دیده نمی‌شد، صدای کولر‌های روشن در گرما هم به گوش نمی‌رسید، در تاریکی که بر روستا حاکم می‌شد، نور ماه تنها چراغی بود که شب‌های سیاه آن را روشن می‌کرد

برق امروزه به مهمترین نیاز زندگی بشر تبدیل و زندگی کردن بدون برق برای انسان غیرممکن شده است؛ در همین راستا اهالی منطقه جوخانه چندین بار مشکلات شان را مطرح کردند اما کجاست گوش شنوایی که درد دل این مردم این منطقه را بشنود.

به نقل از اهالی منطقه، برق تا رودخانه سادات و روستای بعد از رود خانه که وهَری نام دارد دو سال آمد و از آنجایی تا جوخانه کمتر از سه کیلو متر مسافت هست که در منطقه چهار راه کلی ادارات( راهداری ،هلال احمر ، و….. ) مستقر هستند و در این فاصله سه کیلومتر چند تا قهوه خانه و کلی خانوار هستند که نیمی از سال در این منطقه ساکن هستند قطعا اگر مشکلات برق برطرف شود خیلی از خانه ها ماندگار خواهند ماند حتی در فصل زمستان که این خودش باعث اشتغال زایی و رونق دامداری و کشاورزی خواهد شد.

ش
متاسفانه بیش از دوسال که نقشه کشی صورت گرفته حتی اهالی بومی منطقه تقبل هزینه نصب کنتور برق کردند اما تاکنون این امر محقق نشده است و ما باز در خاموشی بسر می بریم، ما برای برق رسانی به روستایمان  و استفاده از آن روزشماری می کنیم و پیگیری ها و مکاتبات مان نتیجه ای نداشته است.

قوام بادیاد از ساکن چشمه بره روز جوخانه در گفت و گو با اَفتونیوز عنوان می کند مسولین ذیصلاح شرکت سهامی برق شهرستان چرام   اعلام کردند   که روستا های به حد نصابی برسد  از نعمت روشنایی برق بهره مند میشوند اما جای سوال است که چرا  مسولین  برای رفع مشکل ما  هیچ اقدامی  نمی کنند!
وی در ادامه می گوید : برق تا منطقه وهَری اولین روستا بعد از دره سادات به سمت سرفاریاب رسیده است اما بعد از آن تا خود چهار راه که ادارات دولتی مستقر هستند تاکنون خبری نشده است.
وی در ادامه افزود : میانگین هر چشمه الان ۱۵ تا ۲۰ خانه ساخته شده (در مجموع نزدیک ۱۵۰ )و این آمار بدون از کَپرها و دیوار کشی ها بدون سقف بعنوان منزل می باشد. قهوه خانه های مستقر که برخی از آنها حتی نیم قرن سبقه دارند جز این محدوده محسوب می شوند.
وضعیت برق در این منطقه  به‌گونه‌ای شده که نبود برق در فصل سرما مشکلات را بیش از پیش خواهد کرد.