کهگیلویه و بویراحمد مقصد بعدی رئیس جمهور؟ نکاتی باید رئیسی بداند!

طبق شنیده ها ظاهراً پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

به گزارش اَفتونیوز، شواهد میگوید، آیت الله رئیسی در پنجمین سفر استانی خود میهمانان مردم کهگیلویه و بویراحمد است.
رئیس جمهور چند هفته ای است سفرهای استانی خود را با اولویت استان های محروم شروع کرده است، او‌ استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان و ایلام و خراسان جنوبی را بعنوان ۴ مقصد نخست برگزید.
حالا طبق شنیده ها ظاهراً پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های عظیمی دارد، نفت و گاز دارد، ای و جنگل دارد، منابع زیرزمینی آن غنی است، گیاهان دارویی و خاک آن هم کم رقیب است.
کهگیلویه و بویراحمد در میان استان های با بیشترین خودکشی، بیکاری، تورم و فقر دیده می‌شود.
تینجا تکمیل یک جاده حدود ۳ دهه زمان برده و همچنان هم تکمیل نیست، برای یک پل در مرکز استان بیش از ۱۵ سال زمان آنهم تنها تکمیل ناقص فاز اول واقعا زیبنده است؟
اینجا میتواند مهد کشاورزی باشد اما ظرفیت بزرگ آب های آن در نبود سد های مناسب و تخصیص آب مفید به هدر رفته، کهگیلویه میتواند قطب کشاورزی شود اما لازمه آن سدهای مناسب و دادن حق تخصیص به آن است.
گچساران مهد نفت و گاز است اما بخش زیادی از مردم آن در فقر هستند.
بویراحمد و کهگیلویه در کنار دست نفت و گاز هستند و بی بهره از صنایع تبدیلی و پتروشیمی که بتواند خیل عظیم بیکاران را سامان دهد.
در سفر انتظار میرود رئیس جمهور و نهاد های نظارتی به بحث پتروشیمی دشت مازه ورود کرده و شفافیت عینی از روند اخذ مجوز تا مرحله کلنگ زنی بعمل آید.
سامان دادن به حجم عظیم پروژه های نیمه تمام، تکمیل پتروشیمی و سدهای استان برای بهره‌مندی مردم از مواهب آن و کمک به اشتغال است. انتظار میرود با نگاه و حمایت بیشتر و قاطع تر از فرهنگ به مشکلات عدیده فرهنگی استان به صورت مطلوبی سامان دهید.