۱۲ سال نامه نگاری برای یک کیلومتر جاده روستایی/ بی منجگان در دست انداز غفلت/ تعلل راهداری کهگیلویه ادامه دارد؟(+ سند)

اولین نامه در رابطه با درخواست عریض کردن جاده به ۱۲ سال پیش برمیگردد و حال باید از مسولین بخشداری، راه ترابری و راهداری پرسید چگونه فرآیند ترمیم و تعریض یک جاده روستایی که کمتر از یک کیلومتر است این همه طول کشیده است ؟

اَفتونیوز _ روستای بی منجگان با جمعیتی بیش از ۶۰۰ نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.
این روستا در فاصله ۱۰ کیلومتری دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه دارای جاده کم عرض است که بارها حادثه آفریده است.

فاصله روستا تا جاده اصلی کمتر از یک کیلومتر و این جاده در سال ۱۳۷۸ آسفالت شد اما در سال‌های اخیر به دلیل افزایش وسایل نقلیه سبب شده برای اهالی خطر ساز و مساله آفرین شود.

سال ۹۱ با پیگیری نماینده وقت و خیرین جاده به‌صورت زیرسازی عریض شد؛ اما متأسفانه علیرغم پیگیری‌ها، هیچ‌گونه ترتیب اثری در  این سال‌ها داده نشده است.
با شروع موج جدید آسفالت در روستاهای کهگیلویه و حومه غربی شهر دهدشت مسولین تاکنون اقدام به ترمیم و مرمت جاده انجام نداده اند.
اخیرا در واکنش به انتقادات به اقدامات تبعیض اداره راهداری شهرستان کهگیلویه و عدم پیگیری و توجه به جاده روستای بی منجگان این سازمان بیانیه ای را صادر کرده و در آن قید کرده است که برآورد تعریض و روکش آسفالت این مسیر انجام گرفته است و بعد از طی مراحل اداری و قانونی به مناقصه خواهد رفت اما اهالی روستا معتقدند سال‌هاست از تامین اعتبار تعریض جاده روستا سخن گفته می شود اما اقدام اثر بخشی در این راستا صورت نگرفته است.
ظاهرا نامه نگاری های متعددی از اواسط دهه ۸۰ برای تعریض جاده روستا صورت گرفته است که تاکنون اقدامی در این راستا صورت نپذیرفته است که در ادامه نامه نگاری متعدد دهیاری و شورای روستا را مشاهده خواهیم کرد.

( نامه مربوط به سال ۸۸ می باشد)

 

<۳_Photo-Editor.jpg”>

اولین نامه در رابطه با درخواست عریض کردن جاده به ۱۲ سال پیش برمیگردد و حال باید از مسولین بخشداری، راه ترابری و راهداری پرسید چگونه فرآیند ترمیم و تعریض یک جاده روستایی که کمتر از یک کیلومتر است این همه طول کشیده است ؟ این فرایند بورکراسی و نامه نگاری ها تا چه زمان باید ادامه پیدا کند و مردم اهالی تا چه زمان باید چشم انتظار تعریض و ترمیم جاده خطرآفرین روستا باشند.