دفاع محکم و چند باره مهدی روشنفکر در صحن مجلس از موکلین دنا نشینش

روشنفکر:سرمای زودهنگام دنا زندگی را برای مردم زلزله زده دنا دشوار کرده است/تسهیلات پاسخگوی هزینه مردم نیست.

*افتونیوز_* مهدی روشنفکر در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۱۲ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در رابطه با گزارش کمیسیون عمران در خصوص زلزله سی سخت استان کهکیلویه و بویراحمد، گفت: از کمیسیون عمران برای تدوین گزارشی درست و دقیق تشکر کرده و همچنین به عنوان خادم مردم آن دیار از نیکزاد نایب رئیس مجلس و اعضای کمیسیون عمران و همچنین سایر نمایندگانی که در بدو وقوع حادثه در محل حضور پیدا کرده اند تشکر و قدردانی می کنم.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ زلزله سختی شهرستان دنا و سی سخت را لرزاند و موجب خسارات بسیار سنگین اقتصادی و تخریب بیش از ۱۷۰۰ واحد مسکونی و مصدوم شدن صدها نفر و موجب رعب و وحشت شدید میان مردم گردید.

وی افزود: بی تردید ایران یکی از کشورهای زلزله خیز جهان بوده که در حوزه حادثه های طبیعی آسیب های فراوانی دیده است همانند زلزله بم، آذربایجان، اردبیل، شهرهای شمالی ایران و کرمانشاه.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آسیب های فراوان روحی، مادی زلزله سی سخت برای مردم آن سرزمین فراموش نشدنی است. مدارس، پل ها، ابنیه ها، ساختمان های دولتی، دیوار باغ ها، منازل مسکونی، حوزه گردشگری، محورهای مواصلاتی، کشاورزان و دامداران تحت آسیب شدیدی قرار گرفته اند و اکنون سرمایه زودهنگام دنا فرا رسیده و زندگی را برای مردم این منطقه سخت کرده است.

روشنفکر خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی با توجه به وضعیت گرانی کالا به ویژه مصالح ساختمانی جوابگوی نیاز مردم نبوده و نیست و همچنین وجود ویروس منحوس کرونا و فقر حاکم بر مردم زندگی را بسیار دشوار ساخته است.

وی ضمن تشکر از مدیران استانی و تمامی نمایندگانی که در جلسه امروز در خصوص وضعیت سی سخت صحبت کردند، افزود: از همه دستگاه ها و دست اندرکاران درخواست دارم با توجه به شرایط سخت پیش روی مردم سی سخت در روند کاری مردم این منطقه تسریع کنند و تاکید می کنم که تسهیلات مقرر جوابگوی زلزله زدگان نیست.