اظهارات تند بزرگواری علیه یاران هدایت خواه تا سهم طلبیِ اعضای شورای ائتلاف / استانداری قربانی اختلافات اصولگرایان ؟

گروه ها و طیف ها با عناوین مختلف، از ابتدای روی کار آمدن دولت جدید دغدغه و هوش حواسشان معطوف به رسیدن به صندلی و مدیریت است و اگر این امر تحقق پیدا کند دولت و استاندار را خودی می‌دانند ولی اگر به خواسته های آنها پاسخ مناسب داده نشود دیر یا زود به استاندار خواهند تاخت.

اَفتونیوز _ یک هفته بیشتر از انتصاب استاندار نمیگذرد وی از همان ابتدای کار خود را در میانه اختلافات چندگانه اصولگرایان تنها دید. گروه های که هر کدام توقع دارند سهم سیاسی بیشتری دریافت کنند. هر روز لیست جدیدی از افراد برای مدیریت ادارات مختلف مطرح می شود که بی شک کار را برای استانداری تا حدود زیادی دشوار خواهد کرد.

این در حالی است که در روز ( یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰) در دیدار  اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با استاندار تقاضای به کارگیری و واگذاری مدیریت به برخی افراد نزدیک به  خود را داشتند.
چنین به نظر میرسد، استاندار جدید از ابتدای کار اسیر و درگیر گروه های فشار اصولگرایی شده است، بسیاری براین باورند ستار هدایت خواه و یاران اش بدون تأمین نشدن خواسته ها و اهداف سیاسی اش در چنین جلسه ای مطلقا شرکت نمی‌کرد و از طرف دیگر بخش دیگر اصولگرایان همچون بزرگواری و دهراب پور نیز خواسته خود را از دولت دارند.

چهارشنبه ( ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۰)  اعضای ستاد انتخاباتی محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با سید علی احمدزاده استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.
در این دیدار جنجالی ترین صحبت ها از زبان  حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی محمد بزرگواری نماینده اسبق شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده جاری شد.
بزرگواری با اشاره به استقبال از مشورت و حضور تمام سلیقه‌ها گفت: از استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد درخواست می‌کنیم تمام جریان‌ها اگر درخواست جلسه با شما داشته باشند، از هر گروه و ترکیبی که باشند، با آغوش باز پذیرفته شوند اما تاکید می‌کنم عده‌ای برای خود دکان باز کرده‌اند و در قالب شوراهای مختلف از جمله شورای ائتلاف، شورای فلان نزدیک می‌شوند و ادعای سهم خواهی می‌کنند، شما مواظب باشید و درها را برای همه مردم باز کنید نه فقط طیف‌ها و جریان‌های خاص سیاسی!

اصغر حبیبی از دیگر فعالین اصولگرا در این دیدار  نیز خطاب به استاندار گفت :  از امثال من و آقایان بزرگواری و دهراب‌پور گذشته است، امیدواریم برای جوانان کاری کنید زیرا فرصتی نیست که دنبال اصولگرایی و اصلاح‌طلبی بگردید، حصارها را بشکنید و تعارفات را کنار بگذارید، برای جوانان کاری کنید.
صحبت های بزرگواری و حبیبی مشخصا در واکنش به جلسه استاندار با اعضای شورای ائتلاف اصولگرایان بود و نشان از این دارد آنها نیز بیکار نخواهند نشست.
و اصولگریان درگیر و دچار دوگانگی آشتی ناپذیر بر سر منابع قدرت شده اند
و به نظر می‌رسد پیدا کردن نقطه ثَقل در میان آنها دشوار باشد.
این گروه ها و طیف ها با عناوین مختلف، از ابتدای روی کار آمدن دولت جدید دغدغه و هوش حواسشان معطوف به رسیدن به صندلی و مدیریت است و اگر این امر تحقق پیدا کند دولت و استاندار را خودی می‌دانند ولی اگر به خواسته های آنها پاسخ مناسب داده نشود دیر یا زود به استاندار خواهند تاخت.
تا اینجای ماجرا، صحبت از جریان ها و گروه های اصولگرایی بود.
بی شک نباید خواسته های هر سه نماینده استان از استاندار را نادیده گرفت، اگرچه استاندار به اصطلاح در ابتدای امر عنوان کرده (قرار نیست گوش به فرمان نمایندگان باشم ) اما بر همگان مبرهن است استاندار نمی‌تواند بدون در نظر گرفتن نمایندگان حرکت کند و لاجرم در امورات مختلف به ویژه بحث انتصابات نگاه و نظر نمایندگان باید لحاظ شود، پیچیدگی ماجرا جایی بیشتر می شود که بدانیم دوگانگی و ضدیت عمیقی در میان روشنفکر و تیم هدایت خواه وجود دارد و نمی‌توان همزمان هر دو گروه را راضی نگه داشت، این موضوع با شدت کمتر حتی در کهگیلویه وجود دارد و حامیان ستادیِ دولت از نزدیکان موحد و هاشمی پور بودند.
بنظر میرسد درگیری و سهم خواهی اصولگرایان، حامیان دولت و نمایندگان استان به بزرگ‌ترین چالشِ استاندار تبدیل شده است و باید دید در مواجه با این چندگانگی ها چگونه و به چه شکل عمل خواهد کرد و شدت اختلافات در سالهای آینده چه سیمای از استان در ساحت سیاست خواهد ساخت.