سفر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به روستای محروم «سیلاب کلوار» مارگون

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به منطقه سیلاب کلوار شهرستان مارگون سفر کرد.

اَفتونیوز _ امروز جمعه (۱۶ مهرماه ۱۴۰۰) در این سفر یک روزه «باقر قائمی» فرماندار مارگون، «قدرت اله ویسی» مدیرکل تعاون روستایی استان، «رحمن خادم» مدیرعامل شرکت گاز استان، «اسفندیار برخه» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، «جمال معتمدی نژاد» مدیرعامل شرکت برق استان، «نصیری راد» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و جمعی از مسئولان استاندار را همراهی می کنند.
فقر بر چهره مردم سیلاب کلوار دیده می شود، و مردم از مشکلات متعدد خود می گویند. بارها مسئولان به این روستا آمده اند ولی متأسفانه مشکلات بسیار است و اگر خدماتی انجام گرفته به چشم نیامده است. سیلاب کلوار روستایی با ۲ هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت در آخرین نقطه مرزی با استان چهارمحال و بختیاری است که مشکلات عدیده ای دارند و از نظر زیرساخت ها با مشکلات زیادی از جمله آب شرب، کشاورزی، بهداشت، جاده، تحصیل دانش آموزان و … مواجه است.
مردم روستا با وجود حضور مسئولان مشکلات خود را بیان می کنند و استاندار به حرف هایی که از درد بلند می شوند گوش می دهد.
گلایه های مردم از جاده روستایی زیاد است، دوری روستا از شهرستان مارگون، ۱۶ کیلومتر جاده ای که آسفالت نشده، باعث مشکلات عدیده ای شده است، مردم مجبورند بیماران و زنان باردار را سوار بر وانت راهی شهر کنند که به گفته خودشان «یا می میرند» یا «در ماشین ممکن است زایمان کنند». خانه بهداشت در روستا هست ولی پزشک ندارد.
مردم از برگزاری کلاس های یکی در میان مدرسه ابتدایی و راهنمایی روستا گلایه می کنند، مدرسه ابتدایی معلم دارد ولی گاهی حضور پیدا می کند و گاهی نمی آید. مدرسه راهنمایی هم دو و سه معلم دارد. روستا هیچ تجهیزات اینترنتی و مخابراتی ندارد.
کشاورزی روستا با مشکل مواجه است و کانال آب کشاورزی مشکلاتی دارد که نیاز به رسیدگی مسئولان است