نامه سرگشاده جمعی از بازنشستگان استانی به مهدی روشنفکر

تلاش های شما در دفاع از حقوق باز نشستگان قابل تقدیر و فراموش ناشدنی است/. موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را یکبار برای همیشه مدیریت و قانونمند کنید.

افتونیوز_جناب آقای مهدی روشنفکر نماینده‌ی محترم مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، باتوجه به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور و باتوجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه اساسى به مسأله‌ى بازنشستگان، دولت و مجلس مکلف هستند بررسی‌های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب‌سازی دریافت‌ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف را انجام دهند و جهت تصویب، در مسیر قانونی قرار داده و اجراء نمایند.
آنچه که باید مسئولان در دولت و مجلس مد نظر قرار دهند این است که بازنشستگان بهترین سال‌های زندگی خود را صرف خدمت به کشور کرده‌اند و بر گردن این کشور حق بزرگی دارند.
لذا از این که در جهت احقاق حقوق این قشر کثیر اما مغفول و حفظ جایگاه اجتماعی آن‌ها گامی برداشته‌اید، مراتب قدردانی و تشکر لازم را از شما به عمل می‌آوریم، تلاش، کوشش و زمانی که شما در مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق و خدمت به بازنشستگان می گذارنید، کار قابل تقدیری است و ضمن سپاسگزاری صمیمانه از جنابتان، شایسته است که تا به سرانجام رسیدن این دغدغه مهم بازنشستگان نهایت تلاش و همکاری را داشته باشید.

امید است که برای اجرای کامل و دائمی کردن این قانون(قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان) زمینه‌ها را مهیا کنید که در صحن علنی مجلس مطرح شود و با رأی قاطع نمایندگان به تصویب برسد و تا عملی شدن و اجرای این قانون دست از تلاش برندارید و بتوانید در جهت رفاه حال بازنشستگان، تأمین هزینه‌های تحصیل، ازدواج و اشتغال فرزندان و حتی سلامت و رفع دغدغه آن‌ها گام‌های موثری بردارید.
از دستگاه‌های اجرایی استان هم انتظار داریم که به حوزه بازنشستگی اهمیت داده و از کارکنان و کارشناسان آگاه به قوانین و مقررات بازنشستگی استفاده کنند تا از تأخیر در ارائه خدمات شایسته به قشر فرهیخته و ارزشمند بازنشسته جلوگیری شود.