اَفتونیوز گزارش میدهد :

بکار گیری غیرقانونی نیرو در شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد

اگر همین بخشنامه را مبنا  و معیار قرار گیرد  تخلف مدیرعامل  در رابطه با  جذب بیش از صد نفر گازبان امدادگر تعمیرات و …محرز و مسلم می باشد.

اَفتونیوز _ در نشست دو روز اخیر، رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز استان با خبرنگاران در اظهار نظری قابل تامل، عنوان کرد : (۳۲۰ نیرو در شرکت‌های مرتبط با شرکت گاز همکاری می‌کنند، آیا منِ آقای خادم به عنوان مدیرعامل شرکت گاز حق ندارم که یکی از نیروهای مدنظرم را بکار بگیرم ) به نظر می‌رسد مدیرعامل شرکت گاز استان نه تنها اختیار به کار گیری نیرو را نداشته بلکه حق چنین کاری نیز قانونا از وی سلب شده است.
از آنجایی که لیست افراد به کار گرفته شده در شرکت گاز استان  به تفکیک شهرستان  و با ذکر نسبت های فامیلی، نسبی و سببی با مدیران و مسولان  شرکت در دست تحریریه اَفتونیوز می باشد و این افراد در طی فرآیندی رابطه ای و فامیلی  بکار گرفته شده اند که جای هیچ گونه انکار و لاپوشانی را نیز باقی نمی‌گذارد و قانونی عمل کردن مدیران در حد ادعایی توخالی و بی اساس است.
اَفتونیوز برای رعایت شان و جایگاه انسانی و حفظ آبروی افراد بکار گرفته شده تاکنون قصد انتشار این لیست را در فضای رسانه ای نداشته اما اگر رفتارها و اظهارات عوامانه، پوپولیستی مسولین ادامه پیدا کرد محتمل است این اقدام
را انجام دهد. اشتغال و داشتن شغل پایدار حق طبیعی هر فردی است این رسانه منتقد افراد بکارگرفته شده نیست بلکه در پی شفاف سازی در رابطه با رویه نادرست و تبعیض آمیز مدیران در بکارگیری نیرو در سازمان مربوطه می باشد.
براساس بند ۷ بخشنامه شماره ۱۲۷۴۳۲ -۲/۲۰ مورخ ۱۹/۰۳/۱۴۰۰ وزیر محترم اسبق نفت هر گونه جذب و به کار گیری نیروی انسانی از طرف شرکتهای تابعه نفت و گاز ممنوع می باشد و درصورت هر گونه جذب نیرو می بایست مقام عالی وزارت نفت مجوز می دادند و قانونا  مدیرعامل شرکت گاز استان در این زمینه امکان ورود ندارد.
اگر همین بخشنامه را مبنا  و معیار قرار گیرد  تخلف مدیرعامل  در رابطه با  جذب بیش از صد نفر گازبان امدادگر تعمیرات و …محرز و مسلم می باشد. همچنین براساس بند ۴ بخشنامه ابلاغی دیگر از سوی مقام عالی وزارت نفت به شماره ۱۴۶-۲/۲۰ مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ درخصوص صرفه جویی و کاهش هزینه های شرکت های تابعه به دلیل شرایط ویژه کشور ، خرید و اجاره خودرو بخصوص اجاره خودروهای دو دیفرانسیل و خودروهای با ظرفیت موتور بیش از ۲۰۰۰ سی سی ممنوع می باشد . و براساس مفاد این بخشنامه با مدیران عامل خاطی برخورد خواهد شد.
در سالهای اخیر، برخی مدیران در واکنش به بکارگیری نیرو در بخش شرکت های تابع و طرف قرارداد با سازمان ها ادعا می کنند این شرکت ها بصورت پیمانکاری اقدام به جذب نیرو می کنند و قرارداد نیروهای کار این شرکت ها با دولت نیست اما با یک شناخت ساده میتوان پی برد این افراد دیر یا زود در اولویت تبدیل وضعیت قرار خواهند گرفت و قرار نیست همیشه بعنوان برون سپاری ادامه فعالیت داشته باشند و نکته مهم تر اینکه، افراد بکار گرفته شده معمولا دارای نسبت های سببی و نسبی با مدیران و افراد موثر این سازمان ها می باشند.