مردم ناراحتند

بنام انکه جان را فکرت اموخت جناب اقای استاندار، اگرتسویه حسابهای جناحی، سیاسی، پستی و اجرای خرده فرمایشهای نمایندگان مجلس تمام شده است، کمی هم بفکر پدران دختر کشته جاده سمغان باشید اولا انتخاب شما را که از فرزندان بومی استان هستید به فال نیک گرفته و تبریک میگویم، زمانی انقدر دولتهای اسبق بی توجه […]


بنام انکه جان را فکرت اموخت
جناب اقای استاندار، اگرتسویه حسابهای جناحی، سیاسی، پستی و اجرای خرده فرمایشهای نمایندگان مجلس تمام شده است، کمی هم بفکر پدران دختر کشته جاده سمغان باشید
اولا انتخاب شما را که از فرزندان بومی استان هستید به فال نیک گرفته و تبریک میگویم، زمانی انقدر دولتهای اسبق بی توجه به فرزندان تحصیلکرده و کاری استان بودند که استاندار و حتی معاونان را از استانهای دیگر وارد میکردند و بچهای ما مورد بی مهری قرار میگرفتند. اینکار نقاط ضعف وقوت فراوانی داشت، لذا مهمترین نقطه قوتش این بود که استانداران بیشتر گوش بفرمان مرکز و رییس جمهور بودند تا نمایندگانی که بدنبال تسویه حسابهای شخصی، سیاسی، جناحی و قومی قبیله ای. امانقطه منفی ان عدم شناخت مسئول عالی رتبه دولت به فرهنگ، مشکلات و معضلات منطقه بود و در نهایت راهکار مناسبی برای برون رفت از محرومیت نمی یافتند و هر سال بیشتر باعث پس رفت استان میشدند.
در انتهای شهر دهدشت به سمت چرام، منطقه ای بسیاربا قدمت که در نقشه و طرح تفصیلی و جامع شهری جزعی از شهر دهدشت محسوب شده، بنام سمغان.
این روستا، شهرک، شهر و در اخر هیچ، بدون داشتن هویت مختصاتی و منطقه ای است که مانند شترمرغ نه شتر است و نه مرغ، نه شهر است و نه روستا.
سالهای زیادی است که بدون داشتن ردیف بودجه ای مورد بی مهری مسئولین امر واقع شده و نزدیک به شش سال است که یک ریال در انجا هزینه نشده است و بهمین دلیل مردم، بیچاره انجا دچار مشکلات و معضلات زیادی شده اند. فارغ از مشکلات بهداشتی، اموزشی، اجتماعی، فرهنگی و نهایتا رفاهی، در این نوشته معضل مهمتری را به سمع و نظر شما میرسانم.
چندسالی است که جاده اصلی دهدشت به چرام که از مقابل
سمغان میگذرد دو بانده، چهارخطه شده است که اینکار بجای رفاه و ارامش مردم، باعث رنج و مشقتهای زیادی شده است که در منطقه بنام جاده خون و مرگ نام گذاری شده است.
در کمتر از یک ماه چهارنفر از اهالی سمغان که دونفر از انها دخترانی نوجوان و جوان محصل و دانشجو میباشند که دختر نوجوان ۱۲ساله ای، فرزند انسان روشندلی است که با مرارتها و مشقات فراوان به این سن رسانده شده بود و راه بلد و بقول معروف دستکش پدر فقیر و تهی دستش میبود که در حادثه ای ناگوار در زیر چرخ اتومبیلی با سرعت سرسام اور کشته شد، اما دختر دوم که جوانی رعنا و ۲۰ساله بود که در ابتدای تحصیل در دانشگاه میبود از خانواده ای تهی دست بود که پدرش با زحمتهای فراوان انهم از راه کشاورزی امرار معاش مینمود و پس از مرارتهای زیاد وی را به این سن رسانده بود، که کشته شدن نامبرده هم ماحصل تصادفی وحشتناک با سرعتی بالاتر ۱۸۰کیلوتر بود.
دونفر دیگر که جوان و میانسال بودند از مردم ریشه دار و با فرهنگ سمغان هستند که خانوادهای بدبختشان را عزادار نمودند. جاده مورد بحث ما که دوکیلومتر بیشتر نیست بدون داشتن حتا یک چراغ چشمک زن یا روشنایی در شب واقعا خطرناک مینماید. در این مسیر هیچ گونه علایم هشداردهنده و تابلویی موجود نیست و بعلت نداشتن سرعت گیر بعضی از جوانان بی مسئولیت با سرعتهای بسیار بالا در این مسیر کورس بسته و باعث تصادفات وحشتناکی شده است. جناب سید ساخت چند سرعت گیر چقدر برای دولت کریمه شما سخت مینماید که خانوادهای زیادی را بدبخت مینمایید؟
ایا اگر خدای ناکرده یکی از این جوانان فرزند شما یا یکی از مسئولان بود هم همینطور بی توجهی میکردید؟
جناب سید احمدزاده، چرا مسئولین اداره راه و راهداری دهدشت در جلسه شورای ترافیک بجای دلجویی از مردم عزادار و ارسال پیام تسلیت، طلبکارانه تصادفات را مسخره و مردم کشته شده را به باد استهزاء گرفته بطوریکه جناب فرماندار باناراحتی وی را مورد خطاب قرار میدهد؟
این مسئولان بدون کفایتی که ماحصل زدوبند انتخاباتی، سیاسی و قومیتی هستند با چه پشتوانه ای به فرماندار جواب قانع کننده نمیدهند؟ مگر نه این است که از طرف نمایندگان مورد حمایت قرار میگیرند که از هیچکس ترس ندارند و جوابگو به هیچکس نیز نمیباشند؟
جناب استاندار، وقتی شما که نماینده دولت هستید و بقولی رییس جمهور استان مایید، نباید تحت فشارهای نمایندگان، مدیرانی ناکارامد وبی مسئولیت را بپذیرید، چرا که همه این بدبختی ملت، ابتدائا بنام نظام و سپس رییس دولت و در اخر شما نوشته میشود، بفکر ابروی خودتان باشید
جناب سیدبزرگوار، در جاده سمغان، چندبریدگی بدون کارشناسی زده شده است که در هنگام دور زدنها، صدها تصادف شده است، که علاوه بر جان مردم بیگناه، خسارات مالی زیادی به بار امده است.
جاده نامبرده فاقد هرگونه شانه ای میباشد، که خروج اتوموبیل از جاده به منزله پرت از بلندی و نهایتا مرگ میباشد.
اقای احمدزاده عزیز، ما اهالی سمغان، بارها طومار نوشته و به ادارات ذیربط مراجعه کردیم ولی در حد جلسه جوابگوی مردمند و بعداز جلسه همه چیز رهاشده و توجهی نمیکنند و خدا میداند از سرناچاری به شما گلایه اوردیم وامیدداریم دستور اورژانسی شما حلال این مشکلات باشد.
اقای استاندار، چه کسی جوابگوی خونهای ریخته شده است و مسئول از هم پاشیدگی این خانواده ها چه کسی است؟ در اخرت که فریاد رسی نیست خون بناحق ریخته جوانان سمغان با کیست؟
در پایان انتخاب شما که از فرزندان زجر کشیده منطقه ای را تبریک گفته و امید داریم که سریعا نسبت به بررسی و برطرف نمودن مشکلات و معضلات سمغان دستورات لازم را مبذول نمایید.
باتشکر
سعیدبخشوده ازطرف مردم زجر کشیده سمغان