هیئت‌های ورزشی ارث هیچ احد و ناسی نیست/ پاسخی به «ورود سیاسیون بلای جان ورزش کهگیلویه و بویراحمد»

آقای خسروانی رزومه درخشانی از جمله هفت سال رئیس هیئت ورزشهای روستایی و عشایری شهرستان دنا_مسئول برگزاری والیبال جام خوشه چین را در کارنامه دارند و چهار سال به عنوان برترین رئیس هیئت شناخته شدند و بخاطر همین کارنامه درخشان با پیشنهاد جناب علوی مدیرکل وقت اداره ورزش سرپرست هیئت والیبال شدند.


پی از انتشار مطلبی با عنوان « ورود سیاسیون بلای جان ورزش کهگیلویه و بویراحمد/ آقای استاندار به داد ورزش استان برسید » در سایت افتونیوز که حواشی پیرامون هیئت والیبال استان را تشریح کرده بود یکی از مخاطبان ما، پاسخی به این مطلب داده است که عینا منتشر می شود:

(لازم به ذکر است که مطالب انتشار داده شده در سایت که از سوی مخاطبان ارسال می گردد نظر آنها بوده و انتشار این مطالب در سایت افتونیوز به معنای تایید تمام یا بخسی از آن نمی باشد)

در پاسخ به مطالب منتشر شده در سایت های خبری استان ضمن رعایت ادب و احترام برای عزیزانی که در جهت رشد و اعتلای ورزش استان و شایسته سالاری و زدودن زنگار انتصابات طایفه‌ای و سفارشی قلم زده و بی‌شک نشر این مطالب به عقیده حقیر اگر برای خدمت به مردم و گامی به سمت توسعه عدالت باشد بس قابل احترام و درخور تقدیر هستند.

در مطالب انتقادی نسبت به سرپرست هیأت والیبال استان و انگ انتصاب طایفه‌ای ذکر چند نکته را لازم دانستم.

ابتدا اینکه امیر حسین خسروانی سرپرست هیئت والیبال استان کهگیلویه و بویراحمد با سرپرست فعلی ورزش و جوانان استان آقای بهروز جهانبخش هیچ نسبت سببی و نسبی و ایلی و طایفه ای ندارند، ثانیا انتصاب سرپرست هیئت والیبال استان به دوره مدیریت سید محمدتقی علوی مدیریت سابق این سازمان برمی‌گردد.

در ادامه شایان ذکر است که آقای خسروانی رزومه درخشانی از جمله هفت سال رئیس هیئت ورزشهای روستایی و عشایری شهرستان دنا_مسئول برگزاری والیبال جام خوشه چین را در کارنامه دارند و چهار سال به عنوان برترین رئیس هیئت شناخته شدند و بخاطر همین کارنامه درخشان با پیشنهاد جناب علوی مدیرکل وقت اداره ورزش سرپرست هیئت والیبال شدند.

علاوه بر مطالب فوق الذکر در رابطه با انتخاب روسای هیات لازم به ذکر است که رئیس هیئت بصورت مجمعی طی انتخابات برگزار می‌شود که مطابق قوانین شرایطی برای این انتخابات در نظر گرفته شده و انتخاب آقای خسروانی موید دارا بودن این شرایط است و حق طبیعی وی است که در این مجمع شرکت کنند.
رئیس فدراسیون،مدیرکل، روسای هیئت شهرستانی، نماینده ورزشکاران،نماینده داوران،نماینده باشگاه‌ها،نماینده مربیان در این مجمع مشخص خواهند کرد که چه کسی به عنوان رئیس هیئت انتخاب شود.

در جواب مطلب مطرح شده مبنی‌بر کنار گذاشتن دبیر هیئت خاطرنشان می‌شود که هر مدیری حق دارند زیر مجموعه خود را تغییر دهند و هئیت هم موروثی نخواهد بود و تغییر دبیر هیئت نیز از اختیارات رئیس هیئت می‌باشد و فرد جایگزین با استعلام و تایید حراست گمارده شده‌است.

در بخشی از مطلب آمده است که آقای خسروانی نسبت به آقای انصاری فحاشی نموده، در صورتی که ماجرا برعکس بوده و یکی از دلایل برکناری آقای انصاری به عنوان دبیر هیئت همین فحاشی و هتک حرمت ها بوده‌است.

در پایان یادآور می‌شود که رئیس هیئت ارث پدری احد و ناسی نیست و تغییر در اعضای هیئت و روسا و دبیر مطابق گذشته رویه‌ای معمول بوده و بی‌شک هجمه وارد کردن آنهم به صورت هماهنگ از طرف چند رسانه نه تنها از سر دلسوزی نیست بلکه بازی کردن نقش دایه مهربان‌تر از مادر است.

آقای خسروانی یکی از جوانان شناخته شده و اهل ورزش و هنر این استان بوده و تخریب به بهانه دفاع از حقوق و مبارزه با فساد اگر از سر تعهد و دلسوزی باشد، میدان برای این مهم در موارد و مصادیق دیگر بازتر و مهیاتر است.