بکارگیری غیرقانونی نیرو در دانشگاه علوم پزشکی استان/ اخراج نیروهای غیرخودی برای جذب قوم و خویش‌ها!

از سال ۹۶ به بعد به کارگیری و جذب نیروهای شرکتی و خدماتی  در دانشگاه علوم پزشکی  باید در فضای رقابتی و از طریق آزمون انجام شود اما نه تنها در دوران مدیریتی ایلامی بلکه بعد از وی در دوره یزدانپناه نیز محلی از اعراب نداشت


پس از انتشار خبری با عنوان «ماجراهای عجیب و غریب در دانشگاه علوم پزشکی! » در سایت خبری افتونیوز، مطالب زیادی از سوی مخاطبان و جمعی از نیروهای اخراج شده بیمارستان جلیل به این پایگاه خبری رسیده است که به تدریج منتشر می شود.

به گزارش افتونیوز، در مطالب رسیده به سایت موارد زیادی از بکارگیری غیرقانونی نیرو، واگذاری درمانگاهها به بخش خصوصی  و … همراه به مستندات ارایه شده است. در مطلب پیش رو، گویا ابتدا در قالب نامه ای به استحضار رییس بازرسی کل کشور نیز رسیده و برای دیگر مقامات قضایی نیز ارسال شده است و اکنون نیز این سایت خبری به آن دست یافته و  حتما حق پاسخگویی را برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج محفوظ می دارد.

در این نامه به جذب و بکارگیری غیرقانونی نیرو در بیمارستان شهیدجلیل و دانشگاه علوم پزشکی و زیرمجموعه آن اشاره شده و اسامی افراد نیز آورده شده است. این در حالی است که پرویز یزدانپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان دوسال پیش در گفتگویی با خبرگزاری ایرنا (۲۱ دی ۹۸) در خصوص جذب نیرو توسط رئیس و مدیران پیش از خود در علوم پزشکی گفته بود:

«از سال ۹۶ به بعد به کارگیری و جذب نیروهای شرکتی و خدماتی  در دانشگاه علوم پزشکی  باید در فضای رقابتی و از طریق آزمون انجام شود که این مجوز برای بیمارستان شهید جلیل یاسوج به تعداد ۱۴۲ نفر، شهدای باشت ۱۶ و بیمارستان بی بی حکیمه گچساران ۱۶نفر صادر شد.»

وی در ادامه همان گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفته بود:

«یزدانپناه در خصوص بکارگیری نیروهای خدماتی و استفاده از این نیروهای در سایر حوزه ها نیز می گوید: این کار خلاف قانون است و سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی نظارت‌هاتی لازم را انجام داده اند و به کارگیری این نیروها در حوزه های اداری به حداقل ممکن رسیده است.»

اما بر اساس شواهد و قرائن این موضوع که در دوره مدیریت ایلامی مورد انتقاد یزدانپناه بود در دوره مدیریت خودش نیز دوباره تکرار شده و افرادی که جذب شده اند بدون آزمون مشغول شده و تحت عناوینی که جذب شده اند نیز فعالیت نکرده و برخی در واحدهای اداری کار می کنند.

متن کامل مطلب در پی می آید( نام کامل افراد در در دفتر سایت موجود است)

دکتر یزدانپناه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد که از سال ۱۳۹۷ سکان ریاست را بر عهده گرفت از بدو ورود شعار مبارزه با بی عدالتی را سرمیداد ۱۲۰ نفر کارگر روزمزد بیمارستان شهید جلیل را و همچنین ۲۷ نفر دیگر تحت عنوان نگهبان که فرایند آموزش حراستی را گذرانده بودند و یکسال سابقه بیمه داشتند را اخراج کرده و با عنایت به حساسیت موضوع ریاست محترم قبلی سازمان بازرسی استان، استاندارمحترم و همه اعضای شورای تامین استان به این مهم ورود کردند و باهماهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مقرر شد جهت نیاز بیمارستان مذکور، آزمون جذب نیروی شرکتی برگزار شود تا عدالت استخدامی حاکم شود اما متاسفانه بعد از گذشت یکسال (دوسال) آزمون برگزار نشده و ریاست دانشگاه بعد از اخراج همه این نیروها و آرام شدن جو دانشگاه، اقدام به بکارگیری ۶۵ نفر از بستگان سببی و نسبی و هواداران سیاسی وابسته به خود در سال ۹۸ و ۹۹ بطور غیرقانونی و بدون آزمون در بیمارستان مذکور در قالب نیروهای پیمانکاری و طرف قرارداد بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی کرد.

که اسامی آنها به شرح زیر است و اسامی و نسبت های این افراد با مسئولان دانشگاه در دفتر سایت موجود است:

۱.م…. ع…. ۲.س…. ح… ۳.ع….. آ….. ۴.س…. ب… ۵.ش…. پ….. ۶. م…. ر…… ۷.م…. ق…. ۸. ر…. ع…… ۹ . ح….. ج…. ۱۰.م…. ج…. ۱۱. م… س…. ا..   ۱۲. س…. س…. ا..   ۱۳. س…. م…. ن…   ۱۴. ا…. م…. ن…   ۱۵. ر… ر….   ۱۶. م…. م… ۱۷.گ… د…   ۱۸.م…ح…. ح…….  ۱۹. ا….. ن…..   ۲۰.ح…. م…..   ۲۱. و… ن… ز…   ۲۲.م… ن… ز…   ۲۳. س…. ف……. ۲۴.ک… ع….   ۲۵. آ…. ر……..   ۲۶.م…. ی……..   ۲۷. ا….ی……..   ۲۸. ف…. ق….   ۲۹. ر…. م…..   ۳۰. ش…. ط…..  ۳۱.ر…… ن…….   ۳۲. ف…. م…….   ۳۳. ش….. س…..  ۳۴. سیدع……. پ……..  ۳۵. آ… ن…….  ۳۶. م.. ع.. ا… ح…..  ۳۷. ر…. ا……..   ۳۸. ز… م……   ۳۹. سیده ا…. ح…..  ۴۰. سید ح……. م……   ۴۱. ش…. س….   ۴۲. ع……. ر….   ۴۳. م… ص….   ۴۴. ف…. خ……   ۴۵. ا…… ب…..   ۴۶. ه…… ک…..   ۴۷. ر.. ن…   ۴۸. ق… ص….   ۴۹. ا…. ن….. ۵۰. ذ…… س….. ۵۱. م… ص… ا……  ۵۲. ه… ع……   ۵۳. م…. ت…..  ۵۴. سید ا… ر……   ۵۵. ج… ر….  ۵۶. سیدق… ب…….  ۵۷. ا…… ط….   ۵۸. سید ا… ر…   ۵۹. ی… ا…    ۶۰. ی… م….   ۶۱. م… ف….   ۶۲. ی….. د…..   ۶۳. ا… ع.. ع……   ۶۴. م… ع…… ۶۵. س… م….

مشابهت‌های فامیلی حاکی از استخدام قومی قبیله‌ای و از یک منطقه خاص می‌باشد.

بکارگیری ۱۳ نفر طی نامه مورخ ۲۵ دی ۹۸ بصورت شرکتی در دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، بهداشت و مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد که مشغول بکار هستند عبارتند از:
۱. ف….. ر.. ۲. ص…. ر.. ۳. ص…. ز… س.. ۴. ف…. د….. ۵. ا… د….. ۶. ع… ب…… ۷. ن… ج…. ۸. ر…. پ.. ر…. ۹. ع……. ج…….. ۱۰. ر… ه… ا.. ۱۱. ح… پ…. ۱۲. س…. ا…… ۱۳. ک… پ…..

و تعداد ۹ نفر دیگر طی نامه مورخ ۶ اردیبهشت ۹۹ به صورت شرکتی و بدون آزمون در شبکه بهداشت و درمان باشت مشغول بکارند که اسامی آنها به شرح زیر است:
۱. م…. م….. ۲. ر…. م…. ۳. ح… ه….. ۴. ا… ع……. ۵. ی… ب….. (برادر کارمند شبکه) ۶. ا… ط…. ۷. ز… د…… ۸. م… ح…. ۹. آ… ح… (از بستگان آقای ………. شبکه باشت)

بکارگیری آقای «ی…. ا…. ن..» طی نامه مورخ ۱۹ اردیبهشت ۹۹ بصورت شرکتی و بدون آزمون (از بستگان آقای «و.. ا…. » مسؤل امور …….. در دانشگاه علوم پزشکی)

و تعداد ۷ نفر طی نامه مورخ ۱۹ مهر ۹۹ بدون هیچگونه ضوابط و شرایط استخدامی در دانشکده‌های پزشکی و پرستاری شهرستان بویراحمد که بصورت شرکتی مشغول بکارند که عبارتند از:
۱. ا…. خ… ۲. ف…. س…. ۳. س…. ح….. ۴. س.. ح….. ۵. م… ن… ز…
۶. ع…. ن… ۷. ز… ر…. ح…….

و تعداد ۴ نفر دیگر طی نامه مورخ ۱۶ مهر ۹۹ بصورت شرکتی در دانشگاه و زیرمجموعه آن بکار گرفته شدند که عبارتند از:
۱. م….. ا….. ۲. م…. ب…. ۳.م…. س…. ۴. ع.. ن….

و همچنین آقای «پ…. ع….» در بیمارستان شهید جلیل و «ج… ب…» در مرکز بهداشتی درمانی مادوان بصورت شرکتی مشغول بکار شدند.

همچنین ۷ نفر دیگر طی نامه مورخ ۱۹ مهر ۹۹ بصورت شرکتی و بدون آزمون مشغول بکارند که اسامی آنها در ذیل آمده است:

۱.م…. ج….   ۲.ر… م…. ک..   ۳.ع.. ن… ز…  ۴. ا….. م…. ا…   ۵. ن…. ا……   ۶. ف….. آ…… (از بستگان و.. ا…. مسؤل امور …….. دانشگاه علوم پزشکی)   ۷. ف… ر….. (برادر ع.. ر….. معاون ……. دانشگاه)

همه افراد نامبرده بدون مجوز و احتمالا با نظر موافق مدیریت دانشگاه که داعیه‌دار مبارزه با بی‌عدالتی بود بکار گماشته شدند و کسی یارای مخالفت با این حجم از بی عدالتی را ندارد و اگر هم صدای حقی بلند شود با قوه قهریه مدیران تصمیم‌گیر دانشگاه مواجه خواهد شد.

با عنایت به فرمایشات ریاست محترم سابق قوه قضاییه و رئیس جمهور فعلی، هر کس در هر دستگاهی فسادی را همراه با مستندات گزارش بدهد مشمول تشویق خواهد شد و ما نیز بنا به وظیفه شرعی و قانونی خویش عمل نموده و انتظار داریم جلوی این نابرابری ها گرفته و هرچه سریعتر آزمون شرکتی برگزار و چنانچه اقدامی قاطع و قانونی صورت نگیرد، به اعتراضات و تجمعات خود در استانداری و دانشگاه علوم پزشکی ادامه خواهیم داد.

لازم به یادآوریست افراد ذیل بکارگرفته شده در پست های حساس چون: پذیرش، حراست و امور اداری از بستگان نسبی و سببی ریاست دانشگاه می‌باشند.
۱. ا…. ی……. ۲. م…. ی……. ۳.م… ن… ز… ۴.و… ن… ز… ۵.ع.. ن… ز… ۶.ج… ب… ۷.م…. ب…. ۸.ف…. ب…. ۹.م….. ا…… ۱۰. ا……. خ….. و تعدادی دیگر ….