تجمع کارگران پتروشیمی گچساران/ استمداد از مسولان/ دلیل عدم افزایش حقوق ؟

کارگران پتروشیمی گچساران به دلیل تعویق در پرداخت حقوق، پایین بودن حقوق با وجود سختی کار و مشکلات اقتصادی، جلوی فرمانداری گچساران تجمع کردند.

به گزارش اَفتو نیوز به نقل از کبنا، امروز چهارشنبه (۵ آبان ۱۴۰۰) جمعی از کارگران پتروشیمی گچساران، همزمان با حضور مسئولان از جمله نماینده گچساران و باشت، مدیرکل اداره کار و دیگر مسئولان شهرستانی در جلسه شورای اداری این شهرستان، جلوی فرمانداری تجمع کرده و خواستار شنیده شدن خواسته هایشان شدند.
یکی از کارگران پتروشیمی گچساران گفت: ما اعتصاب نکرده ایم و فقط برای اینکه حقوقمان کفاف زندگی و خرج و مخارج زندگی را نمی دهد تجمع کرده ایم و از فرماندار و امام جمعه گچساران استمداد می طلبیم، با هیچ کس حرف نمی زنیم، فقط می خواهیم با فرماندار، نماینده و امام جمعه حرف بزنیم.

این کارگر پتروشیمی به نمایندگی از دیگر کارگران گفت: بعد از اینکه کمپین اعتراضی چند ماه پیش در سراسر کشور ایجاد شد، حقوق کارگران در پتروشیمی های دیگر افزایش پیدا کرد، تنها جایی که افزایش حقوق نداده پتروشیمی گچساران است.
وی گفت: پتروشیمی نورآباد، پتروشیمی بهبهان، همگی افزایش حقوق داشته اند ولی گچساران هنوز بر همان پایه حقوق قبلی است در حالی که وضعیت اقتصادی و گرانی زیاد شده است و قبل از آن هم درگیری ما با حقوق بخاطر همین مسائل اقتصادی و سختی کار بوده است.

وی افزود: زحمت کارگران، حتی کارگران ساده خیلی زیاد است، کار کردن با سنجد و دیگر دستگاه ها، کار کردن در ارتفاع، خطرات خود را دارد ولی یک کارگر ساده کمکی در پتروشیمی ۴ میلیون یا ۵ میلیون می گیرد، در حالی که در بهبهان کارگر کمکی ۸ میلیون می گیرد.
این کارگر پتروشیمی اظهار کرد: نیروهای تخصصی هم همینطور است، آنها زیر ۱۰ میلیون، کمتر از جاهای دیگر حقوق می گیرند، در حالی که پتروشیمی های دیگر اگر بروید حقوقشان به بالای ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: با رهن ۸۰ میلیونی و اجاره یک میلیونی، سختی کار، موقت بودن کار، گرانی بازار، خرج و مخارج زن و فرزند، کارگر دستش به کجا بند است، ما باید به چه کسی مشکلاتمان را بگوییم، چرا حقوق کارگر پتروشیمی نورآباد و بهبهان و سراسر کشور افزایش پیدا کرده ولی گچساران نه!، ارمغانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع کارگران حضور پیدا کرده و قول رسیدگی به کارگران پتروشیمی را داد.
ارمغانی اظهار کرد: تلاش مان این است که مشکلات کارگران را بزودی مرتفع کنیم، برای آینده وعده نمی دهیم، بلکه سعی می کنیم راه حل را پیدا کنیم.
ارمغانی بیان کرد: یک محور دیگر مشکل، فرا استانی است و باید مسئولین کشوری چنین مسائلی را در دستور کار خود قرار دهند. قول می دهیم در آینده نزدیک تا حصول نتیجه، مشکل کارگران را پیگیری خواهیم کرد.