مهدی روشنفکر و خواب‌ زمستانی مستمر!

موارد بالا نمونه‌ای از اظهارات تکراری مهدی روشنفکر می‌باشد که با توجه به عملکرد وی، گواه فرار به جلو می‌باشد که این روزها تلاش می‌کند با ژست نصیحت و هشدار به مدیران و منتقدان، در واقع دست پیش را بگیرد که پس نیفتد.

اَفتونیوز – یادداشت ارسالی: مهدی روشنفکر نماینده ضعیف اما خوش‌اقبال شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون بیش از گذشته به یوم الحساب (زمان ارائه کارنامه) نزدیک می‌شود. از آنجایی که در مقایسه با سایر نمایندگان کشور، نمایندگان ادوار گذشته استان، انتظارات مردم و علی الخصوص شعارهای ایشان در زمان انتخابات، دست وی از اقدامات علمی، عملی، مشهود و ساختاری خالی می‌باشد دچار استرس و آشفتگی شده و سعی دارد با فرار به جلو و استفاده مستمر از جملات کلیشه‌ای، به دیگران برچسب خواب خرگوشی بزند اما غافل از این می‌باشد که در نظر کسانی که عملکرد و اقدامات وی را رصد می‌کنند، خودش و اطرافیانش به خواب زمستانی فرو رفته‌اند و قصد بیدار شدن ندارند!

اینکه چرا نخبگان، فعالان و بزرگان ندای وحدت به‌ جای نقد درون جریانی، جلوگیری از تکرار اشتباهات، کوشش برای پایان تناقضات بی‌پایان مهدی روشنفکر و تلاش برای بازگرداندن جریان ندای وحدت به ریل خدمت، سکوت سیاسی و جریانی را برگزیده‌اند مشخص نیست. شاید اینان نیز از مهدی روشنفکر قطع امید کرده‌اند و برای پایان دوره‌ نمایندگی ضعیف و غیرقابل قبول ایشان لحظه‌شماری می‌کنند!

مهدی روشنفکر در نشست شورای اداری شهرستان دنا روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ در مصلی بخش پاتاوه، منتقدان سد تنگ سرخ را مورد عنایت قرار داد و معتقد بود این منتقدان در ۱۱ سال گذشته خواب بودند. منظور مهدی روشنفکر از ۱۱ سال گذشته همان ۱۱ سالی می‌باشد که ستار هدایت‌خواه و غلام‌محمد زارعی نمایندگان بویراحمد و دنا بوده‌اند و ایشان نیز افتخار لیدری هر دو نماینده را در مقاطع مختلف داشته‌، اکنون نیز همفکر زارعی و هدایت‌خواه در جریان اصولگرایی می‌باشد و با تقدیم‌ جریان ندای وحدت به شاگردان و هواداران هدایت‌خواه نشان داد ارادت قلبی‌اش به هدایت‌خواه و سایر اصولگرایان اصیل پایانی ندارد. اینکه مهدی روشنفکر هیچ استدلال علمی جهت ادامه پروژه سد تنگ سرخ ندارد و صرفاً به سکوت ۱۱ سال گذشته منتقدان اشاره می‌کند، نشانه استیصال وی، اتاق فکر نخبه، روسای دفاتر و مشاوران توانمندش می‌باشد! باید به مهدی روشنفکر گفت برای ارزیابی سد تنگ‌ سرخ باید منافع و ضررهای آتی سد را اندازه‌گیری و ارزش‌گذاری کرد و سپس مقایسه کرد؛ اگر ضررهایی که سد در آینده به بویراحمد، دنا و مارگون تحمیل خواهد کرد بیشتر از منافع آن باشد باید اجرای سد را متوقف کرد حتی اگر تاکنون میلیاردها تومان هزینه در پی داشته است.

همچنین مهدی روشنفکر در همان نشست شورای اداری شهرستان دنا در حالی مبحث برگشت بودجه را تکرار کرد که مذاکرات پشت پرده ایشان و اطرافیانش با همان افرادی که برگشت بودجه به آنان نسبت داده می‌شود بر هیچکس پوشیده نیست و همفکر بودن ایشان با همان جماعت برای همگان اثبات گردیده اما برای تحریک مردم و جلوگیری از فروپاشی ندای وحدت، راهی جز حملات مستمر و تکراری به رفقای اصولگرایش ندارد!

اینکه مهدی روشنفکر بدون داشتن استراتژی مدون،‌ نقشه‌ راه، برنامه‌های علمی و مبتنی بر مطالعه برای دوره‌های زمانی مختلف، زبان به نصیحت می‌گشاید و در نشست شورای اداری اظهار داشت مدیران باید برای دوره‌های زمانی مختلف برنامه داشته باشند و یک قدم بدون برنامه‌ریزی برندارند، گواه تناقض، فرار به جلو و استمرار خواب زمستانی است.

ایشان در همان نشست در مصلی شهر پاتاوه بیان داشتند که باید کار بلد باشیم، اگر بلد نیستیم کار را رها کنیم. سوال این است: آیا ایشان در تراز یک نماینده مجلس می‌باشد؟ آیا توانست به شعار بازگشت به مردم جامعه عمل بپوشاند یا اینکه نیاز است استعفا دهد و کار را رها کند تا مردم بیش از این متضرر نشوند؟

همچنین مهدی روشنفکر در نشست اخیر با شورای وحدت استان اظهار داشت: عبور از مرزها ایده بنده است‌. حال لازم است ایشان پاسخ دهند دقیقاً از کدام مرز عبور کردند؟ خواب زمستانی اجازه نمی‌دهد مرزهایی که در ندای وحدت تعریف شده مشاهده شود. در ندای وحدت نخبگان و دلسوزان هر روز بیش از گذشته منزوی می‌شوند و صرفاً عده‌ای خاص و اقلیت که یا وابستگی سببی و نسبی با مهدی روشنفکر دارند و یا ارادت قلبی به اصولگرایان اصیل دارند، در ندای وحدت صاحب جایگاه، تصمیم‌گیرنده و اثرگذار هستند و به نام وحدت بر علیه وحدت تاخت و تاز می‌کنند.

موارد بالا نمونه‌ای از اظهارات تکراری مهدی روشنفکر می‌باشد که با توجه به عملکرد وی، گواه فرار به جلو می‌باشد که این روزها تلاش می‌کند با ژست نصیحت و هشدار به مدیران و منتقدان، در واقع دست پیش را بگیرد که پس نیفتد. اما این جملات کلیشه‌ای و در تضاد با عملکرد مانع شکست نخواهد شد و بزودی آثار فروپاشی جریانی پدیدار خواهد گشت، موج مطالبات و اعتراضات سراسر ندای وحدت را فرا خواهد گرفت و به نوعی یوم‌الحساب نزدیک است. پس نصیحت ما به مهدی روشنفکر، روسای دفاتر ایشان و مشاوران نخبه وی این است که قبل از فرا رسیدن زمستان و یوم‌الحساب، از خواب زمستانی بیدار شوید.

(انتشار این مطلب در سایت افتونیوز به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)