تلاش بی‌امان یک نماینده برای انتصاب غیرقانونی ریاست دانشگاه علوم پزشکی

سئوال اینجاست که آیا قحط الرجال است و در بین بیش از 200 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یک نفر نمی تواند سکان مدیریت آن را بر عهده بگیرد تا اینکه جناب نماینده بخواهد یک نفر را خارج از سیستم آموزشی و پژوهشی و با انجام یک کار بی قانون و تخلف به عضویت هیئت علمی دانشگاه و سپس بر کرسی دانشگاه بنشانند؟

اَفتونیوز – پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، یکی از مهمترین فرامین مقام معظم رهبری، عدم دخالت نمایندگان مجلس در تصمیمات مدیریتی بود که همین نکته می تواند ملاک التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. التزامی که متأسفانه تا این زمان برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به آن وقعی ننهادند.

توجه به انتصابات اخیر در سطح استان و شهرستان ها نشان از این دارد که بیشتر انتصابات از نیروهای نمایندگان هستند و متأسفانه دخالت برخی از نمایندگان در بحث مدیران مدارس و حتی در مواردی دخالت در جابجایی معلمان و سرایداران مدارس پیش رفته است که این موضوع علاوه بر ثبوت دخالت مسلم نمایندگان در انتصابات، دال بر اثبات عدم التزام این نمایندگان مدعی ولایتمداری می باشد.

علی ایحال مدتی است که یکی از نمایندگان استان که ظاهراً عضو هیچ یک از کمیسیون های مجلس نیستند و بود و نبودش در مجلس کمترین اثر لازم را هم ندارد، برای تنها وظیفه ای که از نمایندگی می داند و آن هم انتصاب فامیلی، گروهی، قبیله ای و منطقه ای در مدیریت ها است، در محوطه استانداری اتراق کرده و در اقدامی پنهانی، برای جذب یکی از پزشکان وابسته به خود، برای عضویت در هیئت علمی اصرار دارد و می خواهد بدون انجام فرایند قانونی، با گرفتن دستور از سطوح بالای وزارتخانه، یک شبه ایشان را به عضویت هیئت علمی درآورد و کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی را نیز بازستاند.
قطعا بدون شرکت در فراخوان و طی کردن فرآیند قانونی، امکان جذب هیئت علمی دانشگاه امکان پذیر نیست و هر گونه عضویت در هیئت علمی یک تخلف و بی قانونی محض به حساب می آید و بسی تأسف بارتر این است که نماینده ای که خود باید بر اجرای قانون نظارت داشته باشد، غیرمسئولانه انجام یک فرآیند غیرقانونی را طرح و بر اجرای آن اصرار دارد.

سئوال اینجاست که آیا قحط الرجال است و در بین بیش از ۲۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یک نفر نمی تواند سکان مدیریت آن را بر عهده بگیرد تا اینکه جناب نماینده بخواهد یک نفر را خارج از سیستم آموزشی و پژوهشی و با انجام یک کار بی قانون و تخلف به عضویت هیئت علمی دانشگاه و سپس بر کرسی دانشگاه بنشانند؟

چطور قرار است کسی که در یک پروسه غیر قانونی به عضویت هیئت علمی در می آید و بر کرسی ریاست تکیه میزند، در آینده بتواند بر زیردستان خود نظارت داشته باشد؟

بی شک مردم و جامعه دانشگاهی منتظر اقدام انقلابی وزیر محترم بهداشت و درمان و همچنین، نمایندگان انقلابی و مدیر ارشد دولت در استان می باشند و از نیروهای نظارتی و امنیتی انتظار برخورد قاطع با متخلفان و تخلفاتی از این دست وجود دارد تا هیچ شخصی نتواند با توجه به جایگاه و مسئولیتی که دارد خود را فراتر از قانون بداند.