سرپرست شهرداری دهدشت از مصوب شدن طرح جامع و ابلاغ آن به استانداری خبر داد

تصویب نهایی طرح جامع دهدشت در شورای عالی شهرسازی

سید علی موسوی سرپرست شهرداری دهدشت در گفت‌و‌گو با افتونیوز با اشاره به نهایی شدن طرح جامع  شهر دهدشت در شورای عالی شهرسازی، اظهار داشت: طرح جامع شهر دهدشت که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مصوب و قرار بود ظرف سه ماه آینده به استانداری کهگیلویه و بویراحمد و اداره […]


سید علی موسوی سرپرست شهرداری دهدشت در گفت‌و‌گو با افتونیوز با اشاره به نهایی شدن طرح جامع  شهر دهدشت در شورای عالی شهرسازی، اظهار داشت: طرح جامع شهر دهدشت که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مصوب و قرار بود ظرف سه ماه آینده به استانداری کهگیلویه و بویراحمد و اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شود پس از سه هفته تلاش مداوم و مستمری که داشتم خوشبختانه امروز چهارشنبه دهم آذرماه امضاء شده و به استانداری ابلاغ شد.

وی ادامه داد: پس از این مرحله انشاء‌الله استانداری طرح موجود را به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ کرده و از سوی اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری دهدشت ابلاغ می‌شود.

سرپرست شهرداری دهدشت با اشاره به مساحت افزوده شده به شهر دهدشت، عنوان کرد: در مصوبه طرح جامع شهر دهدشت، مساحت ۱۸۵ هکتاری که شامل زمین‌های طرح بسیجیان، طرح ولایت، مسکن مهر و سمغان بوده به مساحت شهر دهدشت اضافه شده است.

وی گفت: طرح شهرک پرستاران قبلأ در محدوده طرح قانونی شهر بوده و الان هم در محدوده قانونی شهر قرار دارد.

موسوی تصریح کرد: طرح‌هایی که به تازگی به محدوده شهر اضافه شده و نیز طرح‌هایی که قبلأ در محدوده قانونی شهر بوده اما مصوبه کمیسیون ماده ۵ استان را نداشتند باید به زودی از سوی اعضای تعاونی هر یک از این طرح‌ها تهیه و از طریق شهرداری دهدشت به کمیسیون ماده ۵ ارسال شوند.

وی خطاب به اعضای تعاونی طرح‌های مذکور بیان داشت: طرح‌های تفکیکی باید توسط اعضای تعاونی‌ها با هماهنگی شهرداری به کمیسیون ماده ۵ ارسال شوند تا در این کمیسیون مصوب شوند و پس از مصوب شدن، شهرداری هیچگونه مشکلی برای صدور مجوز ساخت و سازها ندارد.

موسوی خاطرنشان کرد: با اجرای این برنامه امیدواریم بتوانیم رونقی در بحث مسکن در سطح شهر دهدشت ایجاد کنیم و با افزایش مسکن شهروندان دیگر مشکلات رهن و اجاره را نداشته باشند.