نامه ای خطاب به سید ناصر حسینی پور/بی آبی عشایر باباکلان همچنان ادامه دارد

جناب نماینده محترم! در منطقه ی باباکلان و زیر بند ماهور که گویا از نقشه ی جغرافیای حوزه نمایندگی شما حذف شده است مردمانی سخت کوش بنام عشایر در سخت ترین روزهای زندگی خود با دیو خشکسالی و قحطی آب در نبردی نابرابر در حال فروپاشی و نابودی هستند.

اَفتونیوز _ پس از انتشار خبر فروش آب توسط اداره آب و فاضلاب گچساران به عشایر باباکلان توسط افتو نیوز واکنش های متعددی از چهره های سیاسی و مسولان استان شاهد بودیم، ولی متاسفانه اقدامی صورت نگرفت و در حد همان اظهار نظر ماند.
در ادامه اداره آب فاضلاب بیانیه ای صادر کرد و امور عشایر را مقصر دانست.
نکته جالب اینجاست که نماینده محترم شهرستان هیچ واکنشی به این موضوع نداشتند.
در همین راستا آقای نعمت بهرامی یادکوری از عشایر و فرهنگیان معتمد منطقه نامه ای خطاب به نماینده محترم نوشته که پیگیر مشکلات عشایر باشند.
متن نامه به شرح زیر است؛
بسمه تعالی

جناب آقای سیدناصر حسینی پور
نماینده ی محترم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

با سلام و آرزوی توفیق

جناب نماینده ی محترم
نمی خواهم مطلب را با آیه و یا روایتی آغاز کنم
چرا که جناب عالی در این حیطه استاد هستید و نیاز به یادآوری آیات و روایات مربوط به مسئولیت و خدمت به مردم نیست.
قطعا نامه ی امام علی(ع) به مالک اشتر و حدیث نبوی(ص):”من اصبح و لم …” و آیات و روایات متعدد دیگر را در گنجینه ی ضمیر خویش به حفظ دارید و به خوبی از عهده ی تفسیر و تاویل آن برمی آئید لذا بر سر اصل مطلب می روم:
جناب سید ناصر!
جناب عالی را بیشتر به عنوان یک فرد آزاده و آزاد منش و مخلص و سالک الی الله می شناسیم تا یک شخصی که بر کرسی صدارت تکیه بزند و خیال فرمانروایی در سر بپروراند
و برای فردایش در فکر اندوخته هایی از امتیازات و غنیمتهای حاصل از کسب کرسی نمایندگی باشد.
اینهایی که برشمردم شمه ای از خصلتهای فردی و وجوهی از بارقه های معنوی است که در وجود جناب عالی سراغ داریم که بسی شایسته تکریم و تمجید است؛
اما جناب سیدناصر عزیز!
در دوران وکالت شما و حاکمیت دولت مردمی و انقلابی(که نگارنده و مردمی که به نمایندگی از آنها سخن می گویم متعلق به این دولتیم)، در حوزه ی نمایندگی حضرتعالی بر بخشی از مردم جامعه اجحاف و ظلمی می رود که قابل اغماض نیست و با شعار “عدالت گرایی و رفع تبعیض”که شاخصه شعارهای جناب عالی در دوران تبلیغات انتخاباتی بود کاملا در تعارض است.
جناب نماینده محترم!
در منطقه ی باباکلان و زیر بند ماهور که گویا از نقشه ی جغرافیای حوزه نمایندگی شما حذف شده است مردمانی سخت کوش بنام عشایر در سخت ترین روزهای زندگی خود با دیو خشکسالی و قحطی آب در نبردی نابرابر در حال فروپاشی و نابودی هستند.
جناب آقای حسینی
قطعا بارها در حضور مدیران کلان کشوری از قطب نفت و گاز کشور دم زده اید و خواستار توجه و رسیدگی مسئولان کشوری شده اید که جای تقدیر دارد؛
اما آیا جناب عالی به عنوان نماینده ی مردم که در پیشگاه الهی مسئول مستقیم کاستیها و رنجهای مردم حوزه انتخابی هستید از حال مردمی که در قلب قطب نفت و گاز کشور تشنگی می کشند و از بی مبالاتی سازمان امور عشایر که بر حسب وظیفه ی ذاتی خود موظف خدمت رسانی به جامعه عشایریست و تا کنون یک قدم برای حل مشکل بی آبی مردم برنداشته است خبر دارید؟
آیا از بازار سیاه آب در منطقه عشایرنشین خبر دارید؟
جناب حسینی،نماینده ی محترم
چند روز پیش یادمان شهدای عشایر باباکلان با مظلومیت و سکوت خبری برگزار شد
عشایر مظلومی که در زمان جنگ به عنوان پایگاه اعزام نیرو به جبهه بودند، شهید داده اند و در تهیه گوشت گرم رزمندگان دریغ نکردند(به استناد فیلمهای موجود سپاه عشایر) اکنون در کنار چاههای نفت با فرزندانی تحصیلکرده و بیکار، ناتوان از تهیه ی آب برای خود و دام خود هستند و هیچ مسئولی حاضر به جوابگویی آنها نیست.
امیدواریم هر چه سریعتر خبر تلخ تشنگی عشایر و اهمال نابخشودنی مسئولین ادارات مربوطه به شما برسد و با یک اقدام انقلابی و ولایی این مشکل را بر همان سیاق سالیان گذشته حل نمایید تا بیش از این شاهد رنج و مصیبت این بخش از جامعه نباشیم که قطعا سهل انگاری در رفع مشقتهای مردم عواقب ناگوار دنیایی و اخروی برای همه به ویژه مسئولین دارد.
والامر الکیم و السلام علیکم و رحمه الله
افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد
موفق و سربلند باشید.
به نمایندگی از مردم و عشایر منطقه باباکلان و زیربند ماهور

نعمت بهرامی یادکوری