کابوس تک دوره ای شدن مهدی روشنفکر !

مهدی روشنفکر نه براساس توانایی و برجستگی علمی و سیاسی، نه بخاطر توانایی فعالیت تشکیلاتی و نه به دلیل برخورداری از نقشه راه و تفکرات نوین، بلکه بخاطر متحد کردن مردم مظلوم و فراموش شده‌ی خسته از چپ و راست، به موفقیتی تاریخی و فراتر از ظرفیتش دست یافت!

اَفتونیوز _ یادداشت مخاطبان : خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! خداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست (سوره مبارکه النساء آیه ۵۸).

این روزها مهدی روشنفکر استراتژی گفتاردرمانی در قالب تکرار مکررات و حملات پراکنده به پیران اصولگرایی(و البته شب‌نشینی و جلسات شبانه‌روزی با همان پیران اصولگرایی) را در پیش گرفته و سعی دارد با مظلوم‌نمایی، شرایط کرونایی، حملات پراکنده به پیران و تمامیت‌خواهان اصولگرایان، افکار عمومی را مدیریت و از فروپاشی ندای وحدت جلوگیری نماید اما این واقعیت نیست لذا با توجه به عملکرد مهدی روشنفکر از نظر نویسنده، شایسته است اشاره‌ای به برخی ضعف‌ها و اشتباهات نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با طرح چند سوال صورت گیرد تا بلکه باب نقد عملکرد ایشان در طی حدود یک سال و نیم اخیر گشوده شود.

به نظر نویسنده، مهدی روشنفکر نه براساس توانایی و برجستگی علمی و سیاسی، نه بخاطر توانایی فعالیت تشکیلاتی و نه به دلیل برخورداری از نقشه راه و تفکرات نوین، بلکه بخاطر متحد کردن مردم مظلوم و فراموش شده‌ی خسته از چپ و راست، به موفقیتی تاریخی و فراتر از ظرفیتش دست یافت!

و اما چند پرسش:

۱_ آیا از زمان پیروزی و شروع به کار، مهدی روشنفکر در رفتار و عملکرد برای برداشتن مرزها تلاش کرد یا اینکه خواسته یا ناخواسته مرزهای جدیدی در نتیجه‌ی عملکرد ایشان تعریف شد؟

۲_ آیا در طی مدت حضور در کارزار انتخابات و بویژه پس از پیروزی، مهدی روشنفکر تشکیلات منسجم و فراگیری با هدف خدمت به مردم ایجاد کرد یا اینکه اساساً نماینده فعلی بویراحمد، دنا و مارگون با واژه تشکیلات و فعالیت تشکیلاتی بیگانه است؟

۳_ گفتمان و اندیشه ندای وحدت دقیقاً چیست؟

۴_ آیا حلقه اطراف و تصمیم‌گیر مهدی روشنفکر برای مردمی که ایشان را به مجلس رهسپار کردند، شناخته شده هستند؟ چه کسانی به مهدی روشنفکر مشاوره می‌دهند و بر تصمیمات ایشان تاثیرگذار هستند؟

۵_ آیا مهدی روشنفکر به همان اندازه که منتقد عدم شفافیت بود، پس از پیروزی و بعد از حضور در مجلس شفاف و صادقانه رفتار کرد؟

۶_ آیا زحمات نخبگان و جوانان شایسته توسط مهدی روشنفکر پاسخ داده شد یا اینکه مهدی روشنفکر فقط گاهی آن هم فقط در کلام از جوانان و نخبگان قدردانی نمود؟

۷_ جوانان شایسته چه نقشی در تصمیم‌گیری‌های ایشان در طی یک سال اخیر داشتند؟ آیا جریان به دست افراد دیگری افتاد که از رشد جوانان شایسته واهمه و ترس داشتند؟

۸_ آیا جریان سیاسی، هویتی و قومیتی ایشان منحصر به چند خانواده خاص شده است یا اینکه در تمام جریان ندای وحدت و در تمام رفتارهای رهبر جریان ندای وحدت، همه‌ی افراد با هم برابر هستند و هیچ نگرش خاله خورزویی و خونی وجود ندارد؟

۹_ آیا ندای وحدت برنامه، نقشه راه و استراتژی دارد؟ اگر وجود دارد، منتشر گردد!

اگر پاسخ سوالات فوق به این معنا باشد که عملکرد مهدی روشنفکر در طی یک سال اخیر برخلاف شعارهای ایشان بود، آنگاه راه‌حل‌های نجات جریان تضعیف شده ندای وحدت عبارتند از:
حرکت بر مبنای گفتمان و برنامه، بازگشت به مردم، شایسته‌سالاری، گفتار و رفتار صادقانه و عادلانه و نیز شفاف شدن رفتارها و عملکرد.
اگر به موارد بالا در طی دو سال آینده اعتنایی نشود بی شک مهدی روشنفکر با خطر بزرگ تک دوره ای شدن روبه رو خواهد شد.

{مطلب منتشر شده نظر نویسنده است و انتشار آن در سایت افتونیوز به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد}