اختصاصی اَفتونیوز:

نامه اهالی روستای دَمهَد کهگیلویه به مسولان/ درد خرید و فروش مواد توسط زنان و دختران و به ستوه آمدن از تجمع معتادان

اهالی روستای دمهد در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه خواستار پیگیری و رسیدگی مسولان نسبت به افزایش خرید و فروش مواد مخدر در یکی از روستاهای این منطقه شده اند

اَفتونیوز _ اهالی روستای دَمهَد در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه خواستار پیگیری و رسیدگی مسولان نسبت به افزایش خرید و فروش مواد مخدر در یکی از روستاهای این منطقه شده اند،
(حمید ثقفی نژاد ) یکی از اهالی این روستا در گفت و گویی با اَفتونیوز گفت، اهالی روستا، معتمدین و ریش سفیدان خواستار حمایت مسولین و نهادهای انتظامی جهت ریشه کن کردن زمینه های فساد در روستا هستند و برای این مهم دست همکاری خود را به سمت نهاد های خدمت گذار و خدوم قضایی و انتظامی دراز می کنند و نامه ای را در این زمینه به نگارش درآمده است.

در این نامه آمده است :
با سلام و احترام و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری دخت نبی اکرم(ص)؛
اینجانبان جمعی از مردم روستای دمهد از اقشار مختلف، اعم از کشاورزان، دامداران، دانش آموزان، جوانان، زنان و ریش‌سفیدان، نسبت به ناهنجاری‌های موجود و آسیب‌زننده در منطقه، مواردی چند را به استحضار آن مقام محترم می‌رسانیم.
الف) همانگونه که مستحضرید افزایش عمق و وسعت فقر و بیکاری در شهر دهدشت، جامعه و خانواده‌ها و گروه‌های مختلف را تحت‌الشعاع قرار داده است؛ به‌گونه‌ای که امروز خیل عظیمی از جوانان دهدشت به سبب بیکاری به سمت اعمال و افکار نابهنجار و دور از شأن عرف متمایل شده‌اند. گرایش به مواد مخدر، نزاع و درگیری، سرقت و دزدی و آزار و اذیت شهروندان و مواردی متعدد که در این مختصر نمی‌گنجد. از آنجاکه شهر به دلایلی، محلی چندان امن برای بزهکاری نیست، خیلی از افراد در قالب فروشنده مواد مخدر (متاسفانه عمدتا مخدر صنعتی) به دهات اطراف دهدشت سرازیر شده‌اند. بارزترین ده برای مبادله مواد مخدر صنعتی روستایی مجاور ما یعنی دهنو تل مرغ است.
ب) فراوانی فروش و مبادله مواد مخدر صنعتی و درآمد سرشار آن برای تعدادی از فروشندگان، منجر به تمرکز جمعیت مصرف‌کننده مخدر در حوالی این روستا شده‌است.
ج) تبدیل ده دهنو تل مرغ به مرکز مبادله مواد مخدر اثرات جبران‌ناپذیری بر حیات اجتماعی این منطقه گذاشته‌است؛ به‌گونه‌ای که رفت‌وآمدهای چندبرابر جمعیت ده دهنو تل مرغ منجر به افزایش سرقت در ده دمهد نیز شده‌است؛ از آن جمله سرقت کنتور آب، ابزار مقبره‌های قبرستان و حتی کفش و دمپایی منازل.
از آن تلخ‌تر رویت صحنه‌هایی دلخراش از فروش مواد مخدر توسط زنان در بعضی موارد و تردد معتادان بی‌جا و مکان در حوالی ده.
د) انتقال معضل به واسطه عادی‌سازی آن به روستای دمهد و مراوده افراد معتاد به این ده که در صورت عدم کنترل آسیب یادشده در این مرحله، امری حتمی است.

معضلات مربوط به افزایش داد و ستد مواد مخدر در روستای دهنو تل مرغ از این مرقومه افزون است؛ اما در همین حدود نیز به جد از آن مقام محترم و تمامی دستگاه‌های ذیربط اعم از نیروی محترم انتظامی، نمایندگی محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم و نیز فرماندار محترم شهرستان کهگیلویه تقاضامندیم در حل این مشکل به‌طور جدی و ریشه ای در اسرع وقت اقدامات مقتضی را به انجام رسانند.
جمعی از اقشار مردمی روستای دمهد، دی ماه ۱۴۰۰
رونوشت : امام جمعه محترم شهرستان کهگیلویه
رونوشت : فرماندار محترم شهرستان کهگیلویه
رونوشت : فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه