واکنش فعال رسانی ای به شکایت نماینده کهگیلویه از منتقدان

بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای سید محمد موحد نماینده مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی سلام علیکم به جای احضار افراد به محاکم قضایی به سالم سازی و اصلاح امور اهتمام بورزید پس از سلام و احترام نکاتی را به جهت اهمیت موضوع به صورت‌ شفاف بیان می دارم امید است که […]


بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای سید محمد موحد
نماینده مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی سلام علیکم

به جای احضار افراد به محاکم قضایی به سالم سازی و اصلاح امور اهتمام بورزید

پس از سلام و احترام نکاتی را به جهت اهمیت موضوع به صورت‌ شفاف بیان می دارم امید است که مورد توجه قرار گیرند.
اخیراً تعدادی از افراد حقیقی به دلیل شکایت جنابعالی ( از طریق وکیل )به اتهام توهین، افترا، توهین و نشر اکاذیب در شبکه های اجتماعی به مراجع قضایی احضار و تحت تعقیب و یا بر اساس شنیده ها از طریق نزدیکان به صورت محلی تحت فشار و مؤاخذه قرار گرفته اند.
ابتدائاً ذکر این نکته ضرورت دارد که هرگونه تهمت، توهین، افترا و مواردی از این دست از جانب هر شخص محکوم، مذموم و ناپسند بوده و براساس آموزه های دینی موجبات خسران و مرتکب آن، مستوجب عذاب در دیار باقی است.
بر مبنای اصل علت و معلول و بررسی پیش زمینه های وقوع چنین جرائمی
توجه حضرتعالی را به نکاتی مهم معطوف می دارم که ضرورت دارد ضمن نادیده گرفتن و نادیده انگاشتن کری خوانی های مجازی، در جهت فرهنگ سازی و ساماندهی مطلوب فضای رسانه ای مورد توجه اکید قرار گرفته و انتظار می رود بازخورد آن در سطح جامعه به صورت عینی و ملموس مشاهده گردد.
بی تعارف، صراحتاً و با عرض تاسف، معروض می دارم که شخص جنابعالی، مجموعه دفاتر، مشاورین و رسانه های متعدد همسو در این فضای مسموم، نامطلوب و تأسف بار مجازی سهم عمده ای دارید‌.
به یقین اگر شما و مجموعه هایی که نام برده ام به موارد مهم از قبیل تعیین تکلیف پروژه های عام المنفعه مانند سد آبریز، نیروگاه سیکل ترکیبی و سایر پروژه‌های مهم، انتصابات فامیلی، نگاه قومیتی و… که مطالبات بحق مردم بوده و بعضاً موجب تشکیک و درخواست توضیح در خصوص آنها هستند و در سایت ها و شبکه های مختلف اجتماعی مطرح می شوند از سوی جنابعالی و مجموعه تحت امر به منظور تنویر افکار با واکنش مثبت و پاسخ درخور شأن مواجه گردند، قطع به یقین حواشی کمتر خواهد شد و کشمکش ها فروکش خواهد کرد.
اما چندی قبل شخص جنابعالی در واکنشی عجولانه و غیر منتظره، منتقدان را مقاله نویس هایی بی سواد خطاب نمودید که لاجرم باید انتظار برخورد منفی داشته باشید.
وقتی طرفدارانتان در فضای مجازی شما را تا حد قدیس بالا می برند و با بکار بردن هر گونه واژه و گزاره در مدح و وصف و تمجید جنابعالی احساس فخر و غرور و میدان داری می کنند و از طرفی حتی بعضاً مو سپیدان حامی جنابعالی از استعمال هر لفظ سخیف (مزدور، اجیر، متوهم، دشمن و …) در مورد هواداران رقیب و بعضاً شخص مورد حمایت آنان دریغ نمی ورزند و حتی سینه زنی رقیب در روز عاشورا را با تمسخر صداگذاری و انتشار می دهند یقین بدانید که احساسات طرف مقابل جریحه دار شده، ساکت نمی نشیند و اقدام به واکنش تند می نمایند
البته مؤکداً اذعان می دارم بی انصافی است اگر شروع این مجادلات یک طرفه دانسته شود.
اما اگر بنا بر رعایت عدالت، تصحیح امور و رویه ها باشد انتظار می رود و شایسته آن است که هر دو گروه به محاکم قضایی فراخوانده شوند تا حکم صادره به عدالت نزدیک تر باشد.
در بررسی موضوع خصوصاً در سالهایی که نماینده نبوده اید قطعاً به صحت گفته های بنده واقف خواهید شد.
در پایان ضمن آرزوی توفیق خدمتگزاری عام المنفعه به مردم، هم بعنوان نماینده و هم طلبه در برابر عموم خاصه منتقدین مسئول هستید، پاسخگویی را حق مردم و وظیفه ی خود بدانید.
والسلام علیکم
با تجدید احترام
شهرام مؤمن نسب