بیانیه‌ی تند تشکل جمعیت فرهنگیان جوان استان/ انتقاد شدید از دولت سابق و نمایندگان فعلی/ ناامیدی از گزینه‌های آموزش و پرورش

به‌جای دقت نظر برای انتخاب فردی تحول‌خواه و جسور که بتواند ریل‌گذاری فرسوده ساختار موجود را عوض کند بیشتر گعده‌های اطراف نمایندگان مجلس و طوایف را به تحرک واداشته تا لقمه‌ای برای خود و اطرافیان کسب کنند.

تشکل جمعیت فرهنگیان جوان استان در بیانیه تندی که منتشر کرده به شدت از عملکرد دولت سابق و نمایندگان فعلی استان در مجلس انتقاد کرده و در بخش دیگری نیز گزینه های مدیرکلی آموزش و پرورش استان را ناامید کننده دانسته است.

به گزارش افتونیوز، این تشکل که از تشکلهای نزدیک به ستار هدایتخواه چهره شاخص اصولگرایان استان و نماینده اسبق بویراحمد است در بخش دیگری از بیانیه با اشاره به اسامی مطرح شده برای تصدی مدیرکلی آموزش و پرورش استان با طعنه به رقابت طایفه ای برای این انتخاب، آورده است: به جای دقت نظر برای انتخاب فردی تحول‌خواه و جسور که بتواند ریل‌گذاری فرسوده ساختار موجود را عوض کند بیشتر گعده‌های اطراف نمایندگان مجلس و طوایف را به تحرک واداشته تا لقمه‌ای برای خود و اطرافیان کسب کنند.

متن کامل بیانیه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه‌ی حاضر، از طرف جمعیت فرهنگیان جوان و برخی فعالین حوزه‌ی تعلیم و تربیت استان کهگیلویه و بویراحمد که ناظر به روند فعلی انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و تحولات دانشگاه فرهنگیان استان می باشد تقدیم، حضورتان می‌گردد؛

قبل از مطالعه متن بیانه توجه شما را به چند پرسش جلب می نماییم.
لازم است به تغییر کلمه‌ها، روندها و آدم‌ها دقت کرد.

دلسوزان انقلاب!!
آیا صرفا تغییر آدم ها و دستک و میزشان برای آموزش و پرورش مفید است؟!
از خودتان بپرسید که در آموزش و پرورش فرصت چه کاری مانده؟
و چه فرصت های طلایی که نابود شده است؟!
و اما انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جمهوری منتخب مردم ایران بارقه امید را در دل‌ دلسوزان و دغدغه مندان نظام اسلامی که طی هشت سال گذشته به نحو بی سابقه‌ای با بی مهری‌ها، غرض ورزی ها و تهمت‌ها روبه رو شده بودند، زنده کرد.
چه بخواهیم وچه نخواهیم دولت فعلی با وعده احیای شعارهای اصیل انقلاب مورد اقبال دلسوزان ودرد مندان واقعی اسلام وانقلاب واقع شد و بی گمان هر عملکردی که داشته باشد به عنوان ماحصل تفکر انقلابی قلمداد خواهد گردید.
فراموش نکرده ایم اجرای سند ۲۰۳۰ به عنوان راهبرد اصلی جریان لیبرال در بخش‌های مختلف آموزشی، تربیتی،علمی، اجتماعی و … با تمام توان از سوی دولت غربگرا پیگیری شد و اگر ایستادگی رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر این سند ننگین نبود، امروز آموزه‌های خسارت بار آن در بخش‌های مختلف اجرایی شده بود.

دولت‌های بعد از انقلاب یکی پس از دیگری آمدند و رفتند. گاها ثمراتی به یادگار گذاشتند و اکثرا بی‌ تدبیری‌ هایشان در عدم بررسی بنیادین روندها، آسیب‌های جدی به بار آورده است.
این موارد نیازمند طراحی یک برنامه‌ی منسجم، متشکل از ایده‌های خلاق و نوآورانه‌ای از شجاعت، تحول‌خواهی و جوان‌گرایی خواهد بود.
برنامه ای که افزودن الگوی عملیاتی ویژه‌ای برای اجرا، آن را به تراز یک برنامه‌ی مطلوب و مورد اتفاق لازم میداند. بافت تعلیم و تربیت کیفی است.
هر نگاهی برای تغییر باید بلند نظرانه و مبتنی بر روش‌های تحقیقی و عملیاتی کیفی باشد.
دانشگاه فرهنگیان و به تبع آن آموزش و پرورش از یک طرف درگیر مشکلات مزمن و ریشه‌دار و از طرف دیگر درگیر بحران‌های مقطعی اما ذوابعاد و سرنوشت‌ساز است.
یاس غالب در بین نیروهای اداری و ستادی که میراث دولت گذشته هست در همه‌ی مناطق نیازمند درمان فوری و دقیق است.
در کنار همه مسائل بیماری کرونا و آسیب‌های تحصیلی-تربیتی آن، کار را برای اصلاح روندها دشوارتر خواهد کرد.
تاخیر چند ماهه در انتخاب وزیر و بروکراسی مریض و عقب‌ افتاده در ساختار تعلیم و تربیت کشور و تلمبار شدن مسائل و بحران‌ها کار را سخت و سخت‌تر کرده است. سطوح مدیریتی و اداری استان‌ بلاتکلیف و سرد،شب و روز میگذارند.
متاسفانه گزینه‌های مطرح شده برای انتخاب مهم‌ترین فرد ساختار تعلیم و تربیت در استان برای حل چالش‌ها و بحران‌های پیشرو ناامید کننده هستند.
به‌جای دقت نظر برای انتخاب فردی تحول‌خواه و جسور که بتواند ریل‌گذاری فرسوده ساختار موجود را عوض کند بیشتر گعده‌های اطراف نمایندگان مجلس و طوایف را به تحرک واداشته تا لقمه‌ای برای خود و اطرافیان کسب کنند.
فراموش نکرده ایم که دانشگاه‌ فرهنگیان و آموزش و پرورش در طول هشت سال گذشته جولانگاه سیاسیون و لیبرال‌ها بوده که برای هدایت جریان فکری فرهنگیان، دانش آموزان و دانشجویان به سمت و سوی لیبرالیسم و سکولاریسم از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

آقای وزیر!!
دلسوزان و کاربلد‌های این مملکت را ناامید از بررسی و درگیر شدن با مسائل و بحران‌های دستگاه تعلیم و تربیت نکنید.
واقعیت این است که برون رفت از وضعیت موجود، جز با شجاعت و استقامت بر این رویکرد، ممکن نخواهد بود. حتماً یکی از مهمترین حلقه‌های این تحول‌خواهی، ایجاد یک تغییر جدی و بنیادین در چرخه‌ی مدیریتی فعلی دستگاه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در سطح کلان و منطقه بخصوص در این استان مظلوم است.
جمعیت فرهنگیان جوان استان کهگیلویه و بویراحمد صریح و بدون تعارف نسبت به عدم اصلاح روندها در انتخاب و انتصاب‌ها و نسبت به دخالت‌های وحشتناک نمایندگان مجلس نگران می باشد.
متاسفانه با شنیدن اسامی مطرح شده برای مدیرکلی آموزش و پرورش استان و دانشگاه فرهنگیان معین استان تغییرات پیش‌رو  را بازگشت به گذشته و ذبح  بیرحمانه شعارهای اصیل انقلاب اسلامی می داند.
ایجاد دستگاه آموزش و پرورش و اثبات دانشگاه فرهنگیان جوان، تحول‌گرا، برنامه‌مند و پرکار، به پشتوانه‌ی گستره‌ی وسیع فعالان مؤمن، مسئولیت‌پذیر و خوش‌فکری که اتفاقاً در این سال‌ها در سطوح و حوزه‌های مختلف تعلیم و تربیت در کشور مجرب شده‌اند، تنها مسیری است که می‌توان برای عبور از وضعیت فعلی در آموزش و پرورش به آن امیدوار بود.
جمعیت فرهنگیان جوان و دلسوزان به آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی به هیچ وجه روند انتصابات وتحولات پر از ایراد، ادوار گذشته دانشگاه فرهنگیان وآموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد را که با حذف شایسته سالاری همراه بود و شرایط آموزش وپرورش و دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد را در وضعیت بغرنجی قرار داده تحمل نمی‌کند.
این مجموعه دلسوز و آگاه به جایگاه رفیع آموزش و پرورش و دانشگاه معلم ساز فرهنگیان پس از مطرح شدن گزینه های مدیر کلی آموزش وپرورش ودانشگاه فرهنگیان استان، شکوه و گلایه خود را به دلیل عواقب جبران ناپذیر آن تقدیم دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی)،حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری دراستان، حضرت آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه و جناب آقای دکتراحمدزاده به عنوان عالی ترین مقام دولت در استان”استاندار دولت مردم” می نماید.

و من الله التوفیق

جمعیت فرهنگیان جوان استان کهگیلویه و بویراحمد