پاسخی به جوابیه معاون سیاسی استاندار/ انتظار نداشته باشید توجیه تان مورد پذیرش قرار گیرد!

در پی حواشی اخیر کپی نویسی پیام تبریک معاونت سیاسی و امنیتی استانداری سید حسین رهی فعال سیاسی جوابیه ای را ارسال کرده است.

اَفتونیوز _ در پی حواشی اخیر کپی نویسی پیام تبریک معاونت سیاسی و امنیتی استانداری (سید حسین رهی ) فعال سیاسی و مشاور رسانه نماینده اسبق شهرستان کهگیلویه بزرگ جوابیه ای را ارسال کرده است.
در این جوابیه آمده است:

بسم الله و هو المستعان

جناب آقای سید جواد هاشمی
معاونت محترم سیاسی و امنیتی استاندار
سلام علیکم
عید سعید مبعث را خدمت جنابعالی تبریک عرض می نمایم و برای شما از خدای سبحان سلامتی و بهروزی مسئلت دارم.
ماجرای کیفیت انتشار پیام تبریک به مناسبت خجسته سالروز مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام از سوی نزدیک ترین پایگاه خبری به نماینده محترم کهگیلویه و تکذیب و شیطنت رسانه ای خواندن آن از سوی جنابعالی!!! که موضوعی ویژه و بسیار قابل تأمل است فرصتی شد تا نکاتی را معروض بدارم امید است که به جد مورد توجه قرار گیرند و در صورت سوء برداشت نگارنده، وی را ارشاد فرمایید.
قبل از ورود به مبحث، موضوع کلی که نگرانی همگانی خاصه دغدغه مندان فضای مجازی و حوزه فرهنگ و رسانه را فراهم آورده است؛
جهت گیری ناصحیح برخی رسانه ها به سمت نمایندگان و مسئولان و رجز خوانی آنان که بوی مشمئز مدیحه و تملق را به مشام می رساند و چنان شورش را در آورده اند که حتی داد بعضی از خودی ها را به همراه داشته است نیازمند توجه جدی و برنامه ریزی اصلاحی و راهبردی مناسب در کمترین زمان ممکن است که بخش عمده ای از آن به حوزه اختیارات و مسئولیت های جنابعالی بر می گردد.
در جایگاه رفیع حقوقی جنابعالی که مقام دوم اجرایی استان را پس از استاندار محترم عهده دار هستید و مسئولیت مستقیم مسائل مهم امنیتی، سیاسی و … استان را نیز بر عهده دارید جای شبهه و بحثی نیست و به تناسب این مسئولیت های خطیر، برخورد قانونی، پاسخگویی و شفافیت نیز مزید انتظار است.
قابل انکار نیست و البته با توجه به اظهر من الشمس بودن نیازی به بیان هم نیست که پایگاه خبری مذکور در کنار پردازش و انتشار اخبار مربوط به نماینده محترم کهگیلویه، از اولین منابعی است که هر گونه خبر مربوط به حوزه کاری جنابعالی را نیز در کمترین زمان ممکن پوشش می دهد و این امر به زعم هر انسان مبتدی که اخبار و وقایع استان را از شبکه های مختلف اجتماعی پیگیری می کند نشان از ارتباط نزدیک و حسنه فی ما بین است همچنانکه در موضوع اخیر عدم انتصاب حکم قطعی جنابعالی بیشترین حمایت ممکن را انجام داد.
اما در خصوص ظهارات جنابعالی و تکذیب پیام تبریک و شیطنت خواندن آن بدیهی است که هرگز نباید انتظار داشته باشید توجیه جنابعالی مورد پذیرش واقع گردد چرا که معمولا شیطنت رسانه ای در خصوص موارد مختلف و حاشیه ای از سوی رسانه هایی صورت می گیرد که با آن مقام زاویه داشته باشند نه از سوی یک رسانه هم سو.
برفرض محال که شیطنت رسانه ای صورت گرفته باشد آیا باز انتظار دارید که پاسختان مقبول واقع گردد!؟
آیا آن پایگاه خبری که به قول جنابعالی شیطنت کرده و موجی از تشویش را در فضای مجازی و رسانه ای مرتکب شده، مستوجب برخورد قانونی نیست؟
اگر هست افکار عمومی منتظر اقدام عاجل هستند.
به امید ساماندهی رسانه های استان و برخورد قاطع با متخلفین این حوزه گسترده و بسیار تأثیر گذار ان شاءالله
سید حسین رهی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰