چهره سال هنر انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد/ عکس

۲۰ تا ۲۶ فروردین ماه هر سال به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: محمد سلیمی راد از هنرمندان این استان در آیینی به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ این استان معرفی شد.

محمدشریف اسلامی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعی از مسئولان اجرایی، متولیان حوزه فرهنگ و هنر به همراه هنرمندان و قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد در این آیین که در شهر یاسوج مرکز استان برگزار شد حضور داشتند.

وی افزود: محمد سلیمی راد هنرمند ملی و بین المللی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد.

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: محمد سلیمی راد با فیلم مستند «سرباز شماره صفر» سال گذشته تندیس طلای بهترین مستند بخش شهید آوینی پانزدهمین جشنواره بین المللی مستند ایران (سینما حقیقت) را کسب کرد و علاوه بر آن نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین مستند سینمایی از چهلمین جشنواره فیلم فجر نیز شد.

اسلامی نژاد عنوان کرد: محمد سلیمی راد متولد سال ۱۳۶۶ در شهرستان کهگیلویه از توابع کهگیلویه و بویراحمد، فیلمساز و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی سینما و کارگردانی و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است.

۲۰ تا ۲۶ فروردین ماه هر سال به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.