اَفتونیوز _ یادداشت مخاطبان  : هومان عسکری پس از ثبت نام در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه گچساران و باشت در طی چند روز بدون اینکه جلسه ای با توده مردم داشته باشد به سرعت تیم انتخاباتی خود را پایه ریزی نمود و طی چند روز تیم جدیدی را مشخص کرد.

بدون شک این دوره لیدر های جدیدی از ستاد وی پا به عرصه انتخابات خواهند گذاشت.

تیمی که کاملا با تیم سابق متفاوت است و عسکری در انتخابات ۹۸ آنها را شناخته و روی آنها سرمایه گزاری کرده است.

بر اساس نظر فعالین انتخابات تیم سابق وی اکثرا از قشقایی های طرفدار حسینی بوده و ظاهرا به اجبار حسینی اطراف عسکری جمع شده بودند تا وزن ستادی عسکری بالا رود و مانع از سرازیری آرا قشقایی به سمت غلامرضا تاجگردون شود.

عسکری تعدادی از آن تیم سابق را به خوبی شناخته و نقاب را از چهره آنان برداشته و باعث شده مردم آنها را به راحتی مورد قضاوت قرار دهند. در پشت پرده معاملاتی برای اخذ منفعت های شخصی با حسینی داشته اند که با پیروزی تاجگردون ناتمام ماند، اما چرخ گردون با هومان عسکری یار بود.

نکته جالب این است که  تیم انتخاباتی جدید عسکری را تماما جوانان تشکیل داده اند و  بر خلاف ۹۸ اکنون شور و حال مضاعفی در اتاق فکر عسکری حاکم است.

عسکری در جریان رد اعتبار نامه تاجگردون دخالتی نداشت و در فضای مجازی و رسانه ها سکوت کرد.

وی در بهمن ۹۹ با ارسال فیلمی بر قانون مندی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید و تلویحا اعلام حضور خود را در وقت قانونی تعیین شده در انتخابات اعلام کرد.

خبر ها حاکی از آن است که وی به صورت تلفنی و در فضای رسانه ای ارتباط خود را توسعه میدهد و با روحیه ی قانون گزاری سعی در فرهنگ سازی انتخابات دارد.

فشار های منطقه ای نیز برای حضور فیزیکی در شهرستان نیز موجب نشد که او حتی قانون را نادیده بگیرد.

فرهنگ خانه به خانه گشتن در این شرایط کرونایی عادت داوطلبان انتخابات شده و بر خلاف قانون که فعالیت تبلیغاتی پیش از موعد را از موارد رد صلاحیت معین نموده و حتی مصوبه ستاد کرونا مبنی بر فاصله گذاری اجتماعی نیز در حکم قانون آمده است،  فعالیت میکنند.

اما عسکری این را به خوبی میداند و به ذائقه و وجدان مردم نیز آگاه است که بسیاری به قومیت و خط سیاسی رای میدهند به وجدان و شعور مردم احترام میگذارد، و اعتقاد دارد که ذات بشر فراتر از قوم گرایی و به سمت اخلاق و اصول اخلاقی است.

عسکری بی شک تلاشهای داوطلبان که اقدام به حذف همدیگر دارندرا رصد میکند.

عسکری که در انتخابات ۹۸ کمتر کسی او را میشناخت اکنون به واسطه سخنان قاطع و جسورانه ای که بیان کرد توانست خود را به عنوان سخنوری مجرب و توانمند و با دانش معرفی کند.

بسیاری از مردم بی صبرانه منتظر سخنرانی های شجاعانه و افشاگرایانه او هستند.

عسکری اگر چه از نظر فکری به اصلاح طلب ها نزدیک است ولی بسیاری از اصولگرایان وی را قبول داشته و حمایتش میکنند.

بدون شک بدنه قشقایی و بسیاری از لر زبان ها به توانایی ها و شخصیت شجاعانه او اعتقاد دارند و میتواند بدنه مردم را قانع کندکه چه مسیری را مصلحت بدانند.

قطعا حضور داوطلبان مقتدر و شکسته شدن آرا در صورت تایید و یا رد صلاحیت کاندیدا برگ برنده ای است که عسکری میتواند به خوبی از آن برای موفقیت بهره ببرد.