به گزارش اَفتونیوز، حسین کلانتری از برخی بداخلاقی ها انتقاد کرد و گفت: در فضای مجازی سخنانی منتشر شد و می گفتند که استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز واکسیناسیون رو آغاز نکرده و از سایر استانها عقب است که این درراستای ناامید کردن مردم و‌زیر سوال بردن خدمات نظام است.

استاندار گفت: واکسن ها در چهار مرحله به استان ارسال شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۶ دوز واکسن وارد استان شده که از این میزان ۷ هزار و ۲۰۷ دوز آن تزریق شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کار واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و مابقی گروه های هدف در دست انجام است و طبق سند ملی به گروه های مشخص شده واکسن تزریق می شود.
کلانتری تاکید کرد: خارج از چارچوب سند ملی هیچ مقامی و هیچ شخصی حق دریافت واکسن خارج از برنامه زمانبندی ندارد و تاکنون در این باره موردی از تخلف مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: فرآیند واکسیناسیون باید شفاف سازی و به اطلاع مردم رسانده شود تا در این باره دغدغه ای نداشته باشند.

استاندار کهکیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در مکاتبه ای با وزیر بهداشت علاوه بر افزایش آزمایشگاههای سلولی در شهرستانهای بزرگ بویراحمد ،گچساران و کهگیلویه، درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا افزون بر سهمیه استان انجام شد و معاون پارلمانی رییس جمهور نیز به عنوان معین استان در ستاد کرونا هم مکاتباتی داشته است.

کلانتری عنوان کرد: طبق پیش بینی ها تا پایان سال واکسیناسیون تمامی افراد صورت می گیرد ومردم باید در این چند ماه بیش از گذشته در رعایت پروتکل ها بکوشند تا تزریق واکسیناسیون برای همه انجام گیرد.

وی بیان کرد: همچنین خواهان راه اندازی دو آزمایشگاه سلولی و مولکولی دیگر برای در شهرستان های گرمسیری استان هستیم و مقدمات کار و نامه نگاری ها به وزارت بهداشت انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دنبال سرعت کار در نمونه گیری های کرونا هستیم تا از طریق آن بیمار یابی فعال تر و به موقع پیشگیری ها انجام شود.

کلانتری ابراز داشت: درصد کشندگی ویروس کرونا در کشور ۳.۱ و در استان ۱.۱ درصد است.

استاندار در ادامه اطلاع رسانی دقیق،شفاف و صادقانه را خواستار شد و گفت : باید هم از طریق صداوسیما و هم خبرگزاری ها و سایتها و روزنامه ها اطلاع رسانی به افکار عمومی به صورت دقیق و مستمر ادامه باشد.