یادداشت
گفتگو و گزارش

۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در این استان خبر داد.

۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

اَفتونیوز| محمد هادی امیری در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: 500 میلیارد تومان اعتبار در نیمه نخست امسال برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در شهرستان‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که در این راستا تاکنون تعداد زیادی پروژه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز در دست اجراست.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم در نیمه دوم سال نیز به همین میزان اعتبار جذب و هزینه شود، عنوان کرد: پوشش ارتباطی مطمئن و باکیفیت و همچنین داشتن اینترنت فوق پرسرعت به عنوان مهم‌ترین برنامه و اولویت در دستور کار بوده و در این زمینه پروژه نهضت جهادی فیبر نوری در دستور کار قرار گرفته است.

امیری ابراز کرد: توسعه فیبرنوری به طول 45 کیلومتر در شهرهای یاسوج، دهدشت، دوگنبدان و لنده اعتباری افزون بر 280 میلیارد تومان در قالب طرح نهضت جهادی فیبر نوری در دست اجرا بوده در در برخی مناطق این شهرها آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فیبر نوری وابستگی زیادی به فاصله ندارد و می‌تواند در فاصله‌ طولانی سرعت خوبی داشته باشد، افزود: واقعیت امر استقبال مردم از فیبر نوری در استان رضایت بخش نیست و نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه به کمک رسانه‌ها هستیم.

امیری خاطرنشان کرد: بدون شک با جایگزین کردن فیبر نوری به جای سیم مسی می‌توانیم شبکه‌ای با پهنای باند وسیع‌تر داشته باشیم که سرعت اینترنت گاها 100 برابر شود و در واقع فیبرنوری خانگی یک تکنولوژی قابل اعتماد و کارآمد بوده که برتری‌های زیادی نسبت به فناوری‌های کنونی از جمله پهنای باند بالا، هزینه کم و امنیت بیشتر دارد و به همین دلیل در کشورهای مختلف بسیار محبوب شده و به سرعت در حال توسعه است.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات قضایی امکان درخواست بالابردن پهنای باند را دارند، تاکید کرد: اگر به دنبال اینترنت فوق پرسرعت هستیم و از کندی اینترنت خسته شده‌ایم با انتخاب سرویس فیبر نوری می‌توان از شر اینترنت لاک پشتی رها شد.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها