یادداشت
گفتگو و گزارش

ثبت اولین اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد در فهرست میراث جهانی یونسکو / بلاد شاپور دهدشت جهانی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نخستین اثر تاریخی این استان در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

ثبت اولین اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد در فهرست میراث جهانی یونسکو / بلاد شاپور دهدشت جهانی شد

افتونیوز| مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نخستین اثر تاریخی این استان در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

سعید طالبی‌پور افزود: «کاروانسراهای ایران» شامل ۵۴ کاروانسرای تاریخی در چهل و پنجمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان بیست و هفتمین اثر میراث فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کاروانسرای بافت تاریخی بلاد شاپور دهدشت یکی از این آثار تاریخی بوده که ثبت جهانی شده است.

او تصریح کرد: کاروانسراي بافت تاريخي دهدشت از جمله آثار تاریخی استان کهکیلویه و بویراحمد به شمار می رود که در ضلع غربي بافت تاريخي دهدشت و در كنار مجموعه حمام كاروانسرا، واقع شده است. 

طالبی پور ادامه داد :این اثر در سال 1379 با شماره 3551 در فهرست آثار تاریخی به ثبت ملی رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ثبت جهانی این اثر تاریخی از مطالبات مردمی شهرستان کهگیلویه بزرگ بوده که هم‌اکنون با پیگیری های دولت سیزدهم محقق شده است.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها