یادداشت
گفتگو و گزارش

هشدار دادستان یاسوج نسبت به خطرات احتمالی بازی همستر

دادستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خطرات فضای مجازی را بسیار جدی دانست و گفت: شوربختانه در بازی همستر اطلاعات افراد جمع‌آوری می‌شود و کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

هشدار دادستان یاسوج نسبت به خطرات احتمالی بازی همستر

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد سید علی ملک حسینی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نسبت به خطر افزایش جرائم فضای مجازی هشدار داد و اظهار کرد: استفاده از حساب افراد حتی افراد مسن برای قمار اینترنتی در برخی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد به یک معضل تبدیل شده است.

با اشاره به افزایش جرائم فضای مجازی گفت: پرونده‌ای در زمینه قمار اینترنتی( باندهای شرط بندی آنلاین) در استان تشکیل شده است و ۱۵ نفر نیز تاکنون در این رابطه دستگیر شده اند.

وی افزود: شبکه‌های قمار که به طور معمول سر شاخه آن در خارج از کشور است از طریق واسطه‌هایی در داخل کشور اقدام به اجاره حساب و کارت افراد برای پولشویی می‌کنند که برای اعمال مجرمانه‌ای که انجام می‌دهند نیاز به حساب‌های داخلی دارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این افراد چندین هزار حساب را اجاره کرده بودند و با پول‌های چند میلیونی و یا کمتر حساب‌ها، مشخصات و شماره‌های افراد را در اختیار سر تیم‌های شبکه‌های قاچاق می‌گذاشتند که افراد زیادی به ویژه اقشار کم‌توان در این خصوص گرفتار شدند.

ملک حسینی با بیان اینکه هیچ کسی در هیچ جایی کار قانونی با حساب مردم انجام نمی‌دهد، گفت: اگر دنبال کار قانونی بودند با حساب خودشان انجام می‌دادند.

ملک‌حسینی عنوان کرد: چطور به بستگان برای حساب و کارت‌های خودمان اعتماد نمی‌کنیم اما به راحتی برای کسی که نمی‌شناسیم حساب باز می‌کنیم و بعد فکر می‌کنیم چون حساب خالی دادیم مشکلی پیش نمی آید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه بدهی‌های مالیاتی و سایر مشکلات گریبان این افراد را می‌گیرد، تاکید کرد: کسی که حساب خود را در اختیار قمار قرار دهد جرم مرتکب شده و جهل به قانونی هم نافی جرم او نیست.

وی بیان کرد: همه ادارات زمینه تشکیل جلسه برای کارکنان و آگاه‌سازی آن‌ها در زمینه جرائم فضای مجازی را انجام دهند چرا که بخشی از خانواده کارکنان دولت گرفتار این موضوع است.

ملک حسینی با اشاره به بازی همستر هم گفت: شوربختانه در این بازی اطلاعات افراد جمع‌آوری می‌شود و کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

وی خطر فضای مجازی را بسیار جدی دانست و افزود: کلاس‌های آموزشی برای اصناف و دانش‌آموزان که بیشتر از همه درگیر این فضا شدند برگزار شود و طرح قاضی در مدرسه نیز تداوم داشته باشد.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها