یادداشت
گفتگو و گزارش

معمای آپارتمان های خیابان ارم ۴ و سوالاتی که شهرداری یاسوج باید پاسخ دهد

بنا به گزارش مخاطبان ۸ بلوک آپارتمان با تعداد واحد حداقل ۱۶ واحد در خیابان ارم ۴ توسط بنیاد مسکن ساخته شده و به صاحبان تحویل داده شده فارغ از کم و کیف مشکلات آپارتمان های تحویل داده شده فردی ادعای مالکیت زمینی در مسیر ورودی این بلوک ها را دارد که این زمین در حدود زیر ساخت شهری است، این یعنی محل عبور فاضلاب، حلقه ی چاه فاضلاب و محل عبور و مرور یکی از بلوک ها است.

معمای آپارتمان های خیابان ارم ۴ و سوالاتی که شهرداری یاسوج باید پاسخ دهد

اَفتونیوز| براساس گزارش مخاطبان  مورد عجیبی در خیابان ارم ۴ یاسوج پیش آمده که در نوع خود جالب توجه و عجیب است!

بنا به گزارش مخاطبان  ۸ بلوک آپارتمان با تعداد واحد حداقل ۱۶ واحد در خیابان ارم ۴ توسط بنیاد مسکن ساخته شده و به صاحبان تحویل داده شده فارغ از کم و کیف مشکلات آپارتمان های تحویل داده شده فردی ادعای مالکیت زمینی در مسیر ورودی این بلوک ها را دارد که این زمین  در حدود زیر ساخت شهری است، این یعنی محل عبور فاضلاب، حلقه ی چاه فاضلاب و محل عبور و مرور یکی از بلوک ها است.

البته از این موارد کم در مدیریت شهری استان کهگیلویه و بویراحمد به فور پیدا می شود و پدیده جدیدی نیست اما آیا سازمان  بنیاد مسکن بعنوان متولی ساخت این آپارتمان ها  حد و حدودی هم  برای آنها مشخص کرده است یا نه؟ اگر این حدود  مشخص است  فرد مدعی در حدود آپارتمان و محوطه آن به دنبال چیست؟

اگر ادعای فرد مذکور نسبت به مالکیت زمین درست است پس چاه فاضلاب چرا وسط زمین وی قرار گرفته است؟ راه دسترسی به ارم ۱۰ و یکی از بلوک ها چرا وسط زمین مسکونی یک شخص حقیقی  قرار گرفته است؟ اگر آپارتمان ها طبق استاندارد ساخته شده حدود و فضای آن و راه دسترسی آن به چه صورت بوده است؟ آیا بنیاد مسکن محل دسترسی به آپارتمان ها را وسط زمین یک شهروند در نظر گرفته است؟ در این صورت ادعای یک شهروند و موانعی را که برای ساکنین ایجاد می کند باید به چه صورت تحلیل کرد؟

در هر صورت تناقضی میان خدمات و ادعای فرد مذکور  وجود دارد، اگر حق مالکیت وی  تایید شده پس چرا مسیر دسترسی بعضی بلوک ها بسته می شود!؟

طبق اطلاعات بدست آمده فرد مذکور مدعی داشتن پروانه ساخت  در زمین مورد مناقشه است، اگر این ادعا صحت دارد چگونه و با چه مکانیسمی یک زمین همزمان برای خدمات عمومی در نظر گرفته شده و هم فردی ادعای مالکیت آن را دارد، حوزه شهری و حق دسترسی مردم چه می شود؟ طبق چه ملاکی مسیر دسترسی ۲۰ خانوار را وسط زمین یک شهروند قرار داده اند که اکنون  مشکل ایجاد شود.

به نظر میرسد شهرداری یاسوج می بایست در این زمینه دست به شفاف سازی  زده و ابهامات موجود را برطرف کند.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها